Geriausios priemonės mažiukams su sausa oda ir atopiniu dermatitu 3


Visi trys mano vaikai turėjo sausą atopinę odą. Du vyresnieji jau baigia iš to išaugti, bet pats mažiausias  nuo 2 mėnesių kankinosi, net naktimis pabudęs verkdavo nuo diskomforto ir  perštėjimo 🙁

Išbandžiau daug ką. Vaistinėje pirmiausiai ėjau prie ekologiškų priemonių lentynos – pvz. „Weledos“ priemonių. Vaistinės konsultantė įspėjo, kad ekologiškumas dar automatiškai negarantuoja gero efekto, ir netgi atvirkščiai, dėl šios priemonės sulaukia gana daug nusiskundimų iš mamų, kad ji dirgina ir alergizuoja. Nepatikėjau, nusipirkau, po 4 patepimų išmečiau – išties dirgino, odelė dar labiau raudo.  Taip pat bandžiau šeimos gydytojos rekomenduotą Emolium kūno emulsiją bei vonios emulsiją. Jeigu kūno emulsija dar buvo pusė bėdos, tai nuo vonios emulsijos odelė pasidarydavo dar šiurkštesnė ir sausesnė (nieko keisto, žinant kokia šių priemonių sudėtis). Testavau ir SebaMed priemones ir eilę natūralių aliejų – kai kurie jų dirgino, kai kurie drėkino odelę, bet problemos taip iki galo ir neišsprendė.

Galų galė jauniausiam sūnui pasidarė taip blogai, kad teko eiti pas dermatologą ir gavom nurodymą nusipirkti gliukokortikoidų. Labai nenorėjau ant metukų neturinčio kūdikio odos tepti šios bjaurasties ir panašu, kad atradau priemonę, kuri padėjo mums išsikapanoti ir be to. Todėl dalinuosi ir su jumis duetu, kuris mums labai pagelbėjo: specialiu prausikliu ir kremu.

Bioderma Atoderm Intensive Kremas

Bekvapis, lengvai įsigeria, tikrai maloniai tepasi. Be parabenų, hipoalerginis. Žiauriai didelis privalumas, kad nekemša porų, todėl tinka tepti tiek kūnelį, tiek veiduką. Nereikia pirkti atskirų priemonių veidui. Tinka visai šeimai. Mano oda nėra atopinė, tiesiog žiemos pabaigoje labai išsausėjus, tai naudoju ir sau. 🙂

Bioderma atoderm intensive kremas

Poveikis: Atoderm Intensive niežėjimą nuima akimirksniu. Vos tik mažiausias sūnus pasidaro neramus ar pradeda įnirtingai kasytis – patepu ir jis iškart nurimsta.
Ryškiai pastebimas poveikis pačios odelės būklei pasimatė po 3 dienų vartojimo, tepant 2-3 kartus per dieną. Nunyko nušerpetoję ploteliai ir paraudimai ant kojyčių ir nugarytės. Po 10 dienų tepimo odelė pasidarė idealiai lygi ir švelni, tarsi problemų ir nebūta. Bet ir toliau tepu po vieną kartą per dieną, nes žinau kad atopinės odos užleisti negalima. Nustojus naudoti specialias priemones – problemos greitai atsinaujina.

Beje, nepamirškite, kad kremą geriausia tepti nepraėjus nė trims minutėms po vaiko išmaudymo (kai jo odelė dar truputį drėgna). Tada jis duoda geriausią efektą.

Kaina: 11,18 Eur už 200 ml tūbelę. Kremas skalsus, jo užtenka ilgam.

Kur įsigyti: Yra Eurovaistinėje ir Benu vaistinėse. Bet, spėju, kad bus bet kurioje didesnėje vaistinėje.

Sudėtis: Be parabenų, hipoalerginis. Priemonėje daug odai naudingų ingredientų: nuo drėkiklių, vitaminų iki keramidų. Atoderm Intensive turi vidutinio saugumo ingredientų kaip kad natrio hidroksidas, bet neturi jokių pavojingų sudedamųjų dalių.

Mamalogo vertinimas: Taip, man nepatinka tie nelabai saugūs ingredientai, bet po daugybės bandymų (įskaitant visiškai nekaltos sudėties priemones) man atrodo, kad tai viena efektyviausių priemonių mažiukams, turintiems labai sausą, atopinę odą. Ir jeigu pasirinkimas yra kankinti vaiką ir versti jį kęsti niežulį, ar užtepti priemonę, turinčią kažkiek vidutinio saugumo medžiagų – aš renkuosi pastarąjį variantą.

Tai bet kuriuo atveju – tai milijoną kartų geriau negu kortikosteroidai ir visokie hormoniniai preparatai, kurių neišvengiamai prireikia, jei problema nesprendžiama laiku ir efektyviai.

 

Atoderm Huile De Douche – Dušo Aliejukas

bioderma atoderm huile_douche_aliejus
Turi nestiprų, bet labai malonų ir gaivų kvapą. Negraužia akyčių.
Skirtas visai šeimai, įskaitant pačius mažiausius. Šitą prausiklį irgi mielai naudojau ir pati, nereikia perkrauti dušo kabinos krūvom buteliukų  🙂

Sudėtis: Be parabenų, be konservantų, be muilų, be dažiklių – kas labai svarbu mažyliams, turintiems jautrią odą. Prausiklio sudėtyje yra Skin Barrier Therapy patentuotas kompleksas, kuris apsaugo nuo odos sudirgimų, nes slopina bakterijų  (auksinio stafilokoko) prisitvirtinimą. Greta eilės naudingų ir efektyvių medžiagų yra ir vidutinio saugumo medžiagų, tokių kaip Peg-7 ir Peg-90.
Poveikis: Po prausimosi iškart nustoja tempti pasausėjusią odą, oda maloniai sudrėkinama, nebeatrodo tokia sausa. Idealiai tinka kombinacijoje su Atoderm Intensive kremu.

Kaina: ~9 Eur.

Kur įsigyti: Visose didesnėse Eurovaistinėse, Benu vaistinėse.

Mamalogo balas: Labai patiko. Ir ne tik vaikų prausimui, bet ir man pačiai. Jei pirksit vaikui – būtinai išmėginkit. 😉

 

O ką Jūs naudojat sausai /atopinei odelei? Gal gali pasidalinti veiksmingomis priemonėmis komentaruose?

 

 

Komentarai


Parašykite komentarą

3 thoughts on “Geriausios priemonės mažiukams su sausa oda ir atopiniu dermatitu

  • Viktorija

    Bioderma kunui naudoju, bet veidui nerandu vistiek nieko tinkamo. Po savaites kemsasi oda, arba vel sausumo demes ismusa.. Labiausiai padeda tik saule 🙂

  • Sigita

    Bioderma kremas ir mums buvo išsigelbėjimas. Mano dukra iki kraujo kasydavosi, daug priemoniű bandžiau, kol vaistinėje davė šio mėginuką. Po to bėgte atbėgau pirkti 🙂 Labai greit išgydė ir aš likusį kremą sunaudojau pati, mano odai pasirodo irgi patiko!