Kakės Makės Gyvūnų Enciklopedijos apžvalga


Neseniai prekyboje pasirodė nauja Kakės Makės enciklopedija „Gyvūnai“. Mes ją jau įsigijome, išbandėme.

Kakes Makes enciklopedija apie gyvunus

Bendras įspūdis tikrai geras.  Verta šią enciklopediją nupirkti vaikams. Turiu namie ne vieną vaikišką enciklopediją, ir ši – viena iš geriausių enciklopedijų vaikams apie gyvūnus. Gal taip ir neatrodo, bet paruošti gerą ir teisingą enciklopediją vaikui – be galo sunku. Sakydama „teisingą“, aš turiu omenyje bene dažniausiai pasitaikančią enciklopedijų bėdą: jų kūrėjai nepasigilina į savo potencialių skaitytojų žinių lygį, žodyno platumą ir mąstymo ypatumus. Ko pasekoje enciklopedijose vaikams pateikiami nuobodūs, nekabinantys tekstai. Ir kas dar blogiau – aiškindami kažkokią vieną vaikui naują sąvoką, kūrėjai į tą paaiškinimą prikiša dar dešimtis tokio amžiaus vaikams nežinomų žodžių. Todėl vaikai pamėgina skaityti, nieko nesupranta, ir nubloškia knygą šalin.

Kas patiko Kakės Makės gyvūnų enciklopedijoje:

  • Gyvi  ir vaikams įdomūs tekstai, parašyti gamtininko Saliamono Paltanavičiaus. Tekstai racionaliai sudėlioti atsižvelgiant į priešmokyklinio amžiaus skaitytojų žinių lygį ir jiems žinomus žodžius. Nenaudojami jokie sudėtingi terminai ar nuobodi mokslinė kalba.
  • Realios nuotraukos derinamos su Linos Žutautės (Kakės Makės autorės) piešiniais. Tai padaro knygą įdomesne, interaktyvesne. Nes vieniems vaikams labiau patinka tikros nuotraukos, kitiems (paprastai mažesniems) – spalvingi piešinukai.
  • Knygoje parinkti Lietuvoje gyvenantys gyvūnai  – t.y. tie, kuriuos vaikai tikėtina mato savo aplinkoje – nuo slieko iki ežio. Egzotinių gyvūnų praktiškai nėra. Ir aš manau, kad tai padaro knygą įdomesne, nes vaikai gauna įdomios ir netikėtos informacijos apie gyvūnus, kuriuos jau yra matę ar gali pamatyti „gyvai“.
  • Tekstai surašyti didelėmis raidėmis, todėl pradedantieji skaityti galės be keblumų skaityti patys.
  • Geras paveikslėlių ir teksto balansas, teksto nepadauginta. Dėl šios priežasties, knygą savarankiškai su susidomėjimu pavartys ir tie mažieji, kurie dar nemoka skaityti (tai atvejais, kai mama ar tėtis negalės paskaityti)

Kam skirta: Manyčiau vaikams nuo 2 iki kokių 8-9 metų. Jaunesniems netiks, nes knyga plonai puslapiais ir greitai plyštanti :). O vyresniems pateikta informacija bus jau per primityvi.

Kur pirkti:  Tikrai yra Pegaso knygynuose. Jeigu mėgstate pirkti internetu – tai pigiau nei knygynuose pardoda Knygos.lt ČIA.

Kakės Makės gyvūnų enciklopedijos kaina: 11.89 – 13.99 € (priklausomai nuo to, kur pirksite).

Mamalogo balas: 5 iš 5.

Komentarai

Parašykite komentarą