Kakė Makė ir vėl susimovė: Dantų pastos ir Skalavimo skysčio apžvalga 2


Šiandien pasidalinsiu savo nuomone apie Kakės Makės dantų pastą ir skalavimo skystį. Kartais, išbandant vienokį ar kitokį lietuvišką produktą, mane apima liūdnas jausmas, kad kūrėjai arba patys neturi vaikų, arba juos užaugino seniai, gūdžiu sovietmečiu. Kuomet vietoje dantų pastos mes turėdavome tokius baltus miltelius plastmasinėj dėžutėj, kuriuos reikėdavo pašlapinus dėti ant šepetėlio. Ir tada visos pastos, kurios atrodė ne kaip tie šlykštūs milteliai – buvo cool ir super amazing.
Bet jau nebe sovietmetis. Ir senokai. Ir pasirinkimas gerokai didesnis, o pirkėjai reiklesni.

Taigi, apie viską paeiliui.

Kakes-makes-dantu-pasta

Kakės Makės Dantų pasta

Kaina: 2,49 Eur.
Kam skirta:  Ant pakuotės neradau nurodytos info apie amžių. Nes dažniausiai būna pastos vaikams iki 2-3 metų, kurių sudėtis kuriama atsižvelgiant į riziką, kad tokio amžiaus vaikas dar nemokės pastos išspjauti ir ją prarys. Ir būna pastos vyresniems vaikams. Neaišku kokio amžiaus vaikams būtent ši pasta skirta, tai  tikriausiai „visiems“.
Kas nepatiko:
Sudėtis.  Sudėtyje išties nemažai ekologiškų sudedamųjų dalių, tačiau yra ir medžiagų, kurios laikomos kenksmingomis, pvz. konservantas phenoxyethanolis, kuris, kaip teigiama, turi kancerogeninį, mutageninį ir toksinį poveikį.
Konsistencija. Chebra, nu kas daro vaikų dantų pastą snarglių konsistencijos? Normalios vaikiškos dantų pastos būna standžios ir iš tūbelės išspaudžiamos tik ją normaliai spustelėjus. Tuo tarpu Kakės Makės pasta – tokia skysta, kad atsukus tūbelės dangtį ir laikant ją aukštyn kojom, pasta išvarvės pati, net visiškai nespaudžiant tūbelės. Žinot kuo tai baigiasi, jeigu leisite vaikui užsidėti pastos pačiam? Va kuo:

kakes makes dantu pasta istekejo

Galėčiau įdėti dar kokių dešimt panašių etiudinių vaizdelių: „Kakės Makės dantų pastos kalnas and grindų“, „Kakės Makės dantų pasta užtekėjusi ant naujų kelnių“, „Kakės Makės dantų pasta and veidrodžio, vonios sienų ir kitų vietų, į kurias sūnus desperatiškai bandė nusivalyti rankas nuo šitos rožinės masės“ ir t.t.  Žinoma, jeigu jūsų jausmų nežeidžia kasdieninis kriauklės bei vonios grindų šveitimas ir tas faktas, kad pastos užteks kokiems penkiems kartams – tuomet jūs galite ramiai mane užsipulti, kad esu išpindėjusi ir ieškau sliekų užpakalyje, ir „viskas čia su ta pasta normaliai“.
Kas patiko:
– Ryški, spalvinga pakuotė, kuri net ir nežinančius apie Kakę Makę, paskatins valytis dantis.
– Sudėtis. Taip, yra kenksmingų medžiagų, bet mažiau negu daugelyje vaikiškų pastų, kurias galima rasti prekybos centruose.
– Made in Lithuania. Pagaminta „BIOK laborotorijoje“. Žinoma, čia labai subjektyvus argumentas, svarbus tik patriotiškoms mamoms. Bet aš tokia. Palaikau lietuvių gamintojus.
Mamalogo balas: 2 iš 5.

Kakės Makės Dantų Skalavimo Skystis

Kaina: 2,89 Eur.
Kokiems vaikams tinka: Nuo 3 metų.
Sudėtis:
Kaip ir dantų pastos atveju – yra nemažai natūralios prigimties komponentų, bet neapsieita ir be nedraugiškų medžiagų, pvz. PEG.
Kas nepatiko:
– Skonis ir kvapas. Kvepia žemuogėmis, skystis skanus ir vienareikmiškai saldus. Apskritai tai būtų neblogai, jeigu šiomis skoninėmis savybėmis pasižymėtų ne produktas, kuris skirtas labai mažiems vaikams. Ir kurį tie vaikai turėtų IŠSPJAUTI, neprariję nei lašo.  Aš net nerizikavau duoti šio skysčio savo viduriniąjam, nes žinau kuo tai baigsis. Žinoma, skonis turi būti malonus ir nekelti pasišlykštėjimo, kitaip vaikas to skysčio nenaudos. Bet labai svarbu neperlenti, per daug neprisaldinti. Kitaip mažieji monstrai tą skystį tiesiog gers. Sėkmės bandant įtikinti savo vaikus, kad šitą skystį būtina išspjauti.
Pakuotė: Na negi sunku buvo padaryti pakuotę su dozatoriumi, kokį turi daugelis užsienietiškų skalavimo skysčių, ir praktiškai visi normalesni skalavimo skysčiai, skirti vaikams? Aš čia kalbu apie ta mažytį plastmasini antgalį viršuje, kuris neleidžia vienu metu išpilti ant žemės ar tiesiai į gerklę viso butelio. Jis leidžia patogiai prisispausti 5 ar 10 mililitrų (o ne „belenkiek kiek tik telpa į burną“) ir jo veikimo konstrukcija paprastai nesuprantama jaunesniems nei 2 metų vaikams. Todėl visiški mažyliai net nesugeba įsipilti skysčio ir yra tokiu būdu apsaugoti nuo netyčinio apsinuodijimo. Tokie dozatoriai patogūs ir saugūs.
Žinot kuo baigėsi mano šešiamečio sūnaus bandymas pirmą kartą prasiskalauti burną su Kakės Makės skysčiu? Atspėjot – smarkiai apipiltomis lipniomis vonios grindimis, kurios žiauriai kvepėjo sintetinėm žemuogėm. Beje, antras kartas baigėsi panašiai, ir būtent tada ir nusprendžiau parašyti šią apžvalgą.
Kas patiko:
Vėlgi – linksma pakuotė.
Mamalogo balas: 2 iš 5.

Ir pabaigai  – galit vadinti mane labai negatyvia. Bet iš tiesų, man ir mano vaikams labai patinka  Kakės Makės knygutės. Aš labai gerbiu ir palaikau jų autorę, kuri iešo įvairių būdų uždirbti iš prekinio ženklo, leisdama Kakės Makės pavadinimą naudoti įvairiems produktams. Tai išties gražus pavyzdys, kai kūrybiškas ir talentingas žmogus tuo pačiu yra ir verslus, ir gauna už savo darbą pelnytą atlygį. Bet kadangi pačiam Kakės Makės personažui ir knygelėms aš duodu 5 kokybės balus iš 5 galimų, tai analogiškos kokybės tikiuosi ir iš kitų produktų, ant kurių klijuojamas Kakės Makės vardas.

Aš tiesiog nesuprantu šį prekinį ženklą naudojančių gamintojų. Juk nereikia išradinėti dviračio, reikia tik apsidaryti aplink ir pasiimti gerąją patirtį iš kitų gamintojų. Ar įmanoma naudoti Kakės Makės priemonės tokias kokios jos yra šiuo metu, ir tokios pakuotėse, kokios dabar naudojamos? Įmanoma. Bet kodėl nepadaryti gerai ir patogiai? Juk tai padidintų pardavimus ne tik tarp hiperturbopozityvių pirkėjų, kurie vadovaujasi logika „jamu viską, kas pigu ir gražiai atrodo“, bet ir tarp šiek tiek išrankesnių žmonių.
Na bet lietuvių gamintojai gabūs, lankstūs, todėl tikiuosi, kad ateityje pastos sudėtį ir pakuotes dar tobulins ir neužilgo galėsim džiaugtis 5 balų verta Kakės pasta ir skalavimo skysčiu.

Komentarai


Parašykite komentarą

2 thoughts on “Kakė Makė ir vėl susimovė: Dantų pastos ir Skalavimo skysčio apžvalga

 • Gintarė

  Aš kaip tik savaitgalį apžiūrinėjau tą, Kakės Makės dantų pastą. Amžius tikrai parašytas, jeigu ne ant pačios tūbelės, tai ant dėžutės tikrai (nuo 3metų). Žinoma, knygyno pardavėja (Pegaso stende, Panoramoj) negalėjo pasakyt, o iš kur jai ir žinot, ar dantų pasta saugi nuryti. Mat, mano beveik 4-metė kvaksė, dažnai tingi išspjauti ir išsiskalauti burną, po dantų valymosi.
  Beje, gi čia ta pati Ecodentos dantų pasta, gali būt, jog nenuskilo, šįkart nusipirkus, su pastos konsistencija.
  O šiaip, tai pastebėjau, jog Kakės Makės brandas renkasi lietuviškus produktus, tai pusė velnio. Manau, jog tai žymiai geriau, nei Maxima su savo neaiškiu puponautų limonadu.

  • mamalogas Post author

   Tai ir idomu, kad Ecodentos vaikiskos dantu pastos, ir Kakes Makes pastos (kuria gamina ta pati Ecodenta), konsistencija buvo nevienoda. Bent jau mano atveju.
   Netgi palyginau abieju pastu sudeti – ji nera identiska, galbut del sudeties skirtumu skiriasi ir konsistencija.

   O siaip, be abejo, gerai, kad Kake Make renkasi Lietuviskus produktus, tik butu smagu, kad rinkdamiesi butu reiklesni kokybei. Ypac kalbant apie maisto produktus. Juk yra puikiu, aukstos kokybes lietuvisku produktu – kam imti varianta, prikista konservantu ir visokiu E?