Kakės Makės prausikliai – „Brendas“ patiks vaikams, bet sudėtis nepatiks jums 2


Įsigijau pradžiai pabandymui Kakės Makės šampūną, kūno prausiklį ir rankų muilą. Dar yra dantų pasta ir vonios putos, bet jas pabandysiu kitą kartą.

Kakes-Makes-prausikliai

Prausiklis kvepia vyšniomis. Šampūnas obuoliais, o muilas – braškėmis. Kvapai nėra labai ryškus ar agresyvūs. Ir, tiesą sakant, kuo iš tiesų šios priemonės kvepia, supratau tik pažiūrėjus jų aprašymus. Nes mano nosis identifikuoti kvapų nesugebėjo.
Visos priemonės pagamintos Lietuvoje, BIOK Laboratorijoje ir priklauso „Margaritos“ kosmetikos gaminių grupei. Man asmeniškai „made in Lithuania“ yra privalumas, lyginant su tarkim „made in China“. Nes tai reiškia, kad taikomi bent kažkokie kokybės ir saugumo kontrolės mechanizmai.

Bendras vertinimas:
Vienas iš tų atvejų, kai neturiu ką pasakyti gero, bet neturiu ką pasakyti ir baisiai blogo. Ar verta pirkti? Bent vieną kartą pabandyti gal ir verta, bet tik su ta sąlyga, kad jūsų vaikų oda be jokių ypatingų poreikių, jums priimtina ekonominės klasės kosmetika, kurios sudėtyje yra nedraugiškų medžiagų, o patys vaikai yra Kakės Makės fanai. Nes būtent „brendas“ ir yra esminis ir vienintelis šių priemonių pranašumas.
Kvapai neišskirtiniai ir nėra stiprūs. Nuskalavus vaiką, ant kūno ar plaukuose kvapo nelieka.
Sudėtis – nepradžiugino. Žinoma, ji kiek geresnė negu daugelio pigių ryškių kiniškų vaikų prausiklių, parduodamų didžiuosiuose prekybos centruose. Bet apsispręsdamos pirkti, turite žinoti, kad šių priemonių sudėtyje yra vadinamųjų PEG (polyethylene glycol) ar PPG (polypropylene glycol). Kurie įvairių tyrimų duomenimis gali sukelti alergiją, egzemą, o naudojant ilgiau – prasiskverbia pro odą į organizmą ir elgiasi kaip kraujo indų ir protoplazmos nuodas, sugebantis sukelti distrofinius inkstų ir kepenų pakitimus. Taip pat sudėtyje yra Sodium Laureth Sulfate – pigi, šiurkšti cheminė medžiaga, kuri sukelia alergijas, silpnina plaukus, skatina pleiskanų atsiradimą. Tai nėra galutinis blogųjų sudedamųjų medžiagų sąrašas. Patyrinėjusios rasite ir daugiau – tiesiog nenoriu pernelyg išsiplėsti.
Prisipažinsiu, kad aš patį į sudėtį pažiūrėjau jau tik nusipirkus priemonę. Kažkaip tikėjausi, kad lietuvių gamintojas, jam tikrose savo produktų linijose pabrėžiantis natūralumą ir ekologiškumą, nepridės tiek Š… į vaikišką kosmetiką. Jei būčiau pažiūrėjus sudėtį prieš tai – nepirkčiau.
– Pačių priemonių poveikis irgi yra tiesiog…vidutinis arba joks. Sūnui, kurio oda yra normali – priemonės nepadarė jokio poveikio. Sūnums, kurių odelė yra atopiška, sausa – nusiprausus ją šiek tiek traukė. T.y. sausai odai šios priemonės nėra pritaikytos. Žinoma, „joks“ poveikis nėra blogai. Blogai būtų, jei sukeltų kokią alergiją ar pan. Tiesiog sakau, kad nesitikėkit, jog odelė bus tarkim, kažkaip ypatingai sudrėkinta ar pan. Na o įvertinant sudėtį, galima padaryti prielaidą, kad yra ir plika akimi greitai nepastebimas negatyvus poveikis. Ir panaudojus ilgiau vis tik gali kilti įvairių problemų, įskaitant tą pačią alergiją.
Motyvacinė įtaka – stipri. Vidurinis sūnus, kuris yra didis Kakės mylėtojas, pradėjo mieliau plautis galvą su šiuo šampūnu (paprastai galvos plovimui priešinasi ir verkia). Tiesą sakant, ir vyresnis sūnus, kuris jau išaugęs iš Kakės Makės fanų amžiaus, šiuos prausiklius naudojo mieliau nei kitus. Tikriausiai dėl pačių buteliukų spalvingumo ir gražumo.
Mamalogo balas: 3 iš 5. Ir tai tik su sąlyga, kad įprastai perkate ekonominės klasės vaikų higienos priemonės. Neabejoju, kad mamos, kurios skiria kiek didesnį dėmesį ekologiškumui, kenksmingų medžiagų nebuvimui ir pan. – duotų vieną balą.

Kainos:
Kakės Makės prausiklis – 1,39 Eur
Kakės Makės šampūnas – 1,39 Eur
Kakės Makės skysto muilo kaina – 1,95 Eur
Kaina akcijinė (pirkau „Barboros“ el. parduotuvėje). Tačiau įprasta kaina tikriausiai nebus labai ženkliai didesnė.
Jeigu tingit ieškoti, bet norit nusipirkti – nuoroda čia.

Komentarai


Parašykite komentarą

2 thoughts on “Kakės Makės prausikliai – „Brendas“ patiks vaikams, bet sudėtis nepatiks jums