Lietuviškas skalbiklis su gerosiomis bakterijomis. Bandom kaip skalbia!


Parduotuvėje pamačiau labai įdomų lietuvišką produktą – neutralų bekvapį skalbiklį su gerosiomis bakterijomis – Probiotic Neutral.  Gamintojas – Probiosan Laboratory. Informacinėje medžiagoje teigiama, kad skalbiklis tinkamas skalbti visų rūšių ir spalvų audiniams. Tiek aukštoje, tiek žemoje temperatūroje.

Aš paėmiau ir patikrinau. Paskalbiau įvairiose temperatūrose įvairių tipų audinius 🙂

probiotic-neutral-probiosan

Kas patiko:

  • Pagamintas iš bioskaidžių medžiagų.  Kas gyvena nuosavuose namuose su nuosavais nuotėkų valymo įrenginiais, tikrai įvertins šį privalumą, nes šį skalbiklį galima drąsiai naudoti turint biologinius nuotėkų valymo įrenginius.
  • Bekvapis. Beveik 🙂 Nes labai pasistengus galima užuosti lengvą ūkinio muilo kvapą. Kaip bebūtų, aštraus kvapo nėra, todėl neturėtų alergizuoti.
  • Nėra fosfatų, dažiklių, chloro – kas labai svarbu jeigu turite alergišką, atopiniu dermatitu ar astma sergantį vaiką.
  • Pagamintas iš natūralių žaliavų.
  • Made in Lithuania 🙂

Prie privalumų dar galima būtų paminėti ir tai, kad sudėtyje yra gerųjų bakterijų – probiotikų. Kurios bent teoriškai turėtų šalinti blogą kvapą, sukurti palankesnę florą ir pan. Tačiau šio privalumo nenoriu akcentuoti, nes internete teko prisiskaityti įvairiausių nuomonių apie realią valikliuose esančių probiotikų įtaką. Nuo labai skeptiškų pozicijų, kad gerosios bakterijos negali išgyventi butelyje, kuriame yra įvairių cheminių medžiagų. O jeigu ir išgyvena – tai patalpinos į skalbyklės būgną akimirksniu žūva nuo netinkamos temperatūros, todėl neduoda jokio efekto. Iki labai pozityvių atsiliepimų apie skalbiklių su probiotikais naudą. Taigi, šioje vietoje paliksiu Jums nuspręsti ar tai privalumas, ar trūkumas, ar tiesiog reklaminis triukas.

Kas nepatiko:

  • Skalbimo kokybė. Skalbiklis puikiai tiks skalbiant nelabai purvinus rūbus, kai norite pašalinti prakaito kvapą, trupinius ir pan. Manau, kad geras variantas kūdikio rūbeliams. Tačiau labiau išpurvintų vyresnių vaikų rūbų man tiesiog neatplovė – liko dėmės. Bandžiau didinti skalbimo temperatūrą ir skalbiklio kiekį, bet rezultatas buvo tas pats.
  • Teigiama, kad skalbiklis turi minkštinamąjį efektą ir minkštiklio nereikia, bet aš to nepastebėjau. Pasakyti, kad skalbiklis duoda tą patį efektą kaip ir minkštiklis tikrai negalima.
  • Kaina – beveik 12 Eur. Palyginimui – analogiškos talpos visiems žinomas ir labai gerai vertinamas olandiškas Neutral skalbiklis kainuoja tik ~7.70 Eur

Įvertinus visus už ir prieš, aš pati nusprendžiau ir toliau pasilikti prie išbandyto NEUTRAL skalbiklio.

Kur pirkti:

Visuose didžiuosiuose prekybos centruose ir „Barboroje“.

Kaina: 11.99 Eur už 1.5 Litro.

Mamalogo balas: 3 iš 5.

 

Komentarai

Parašykite komentarą