Negaivus Gaivusis Kakės Makės Gėrimas iš Vandens ir Cukraus


Tęsiu Kakės Makės produktų apžvalgą. Kaip visada, su didele viltimi, kad šįkart bus geriau. Anksčiau išbandyta Kakės Makės dantų pasta, prausikliai ir Kakės duonelė kiek nuvylė.

Šiandien nuo lentynos pasiėmiau Kakės Makės gaivųjį gėrimą. Negazuotą, raudonųjų uogų ir kinrožių skonio (taip parašyta etiketėje). Pagalvojau, kad vandens pavidalo gėrimas nuvilti negali, nes ten tiesiog nėra kam nuvilti. 🙂 Bet manęs laukė siurprizas.

kakes makes gerimas

Skonis

Salstelėjęs vanduo su lengvu rūgščiu poskoniu, kuris labiausiai primena mums žinomus barbariso saldainius. Dėl saldumo, negaivina taip kaip turėtų. Prie pietų stalo vaikai, išgėrę po kelis gurkšnius šio gėrimo, paprašė paprasto vandens.

Kakės Makės gėrimo sudėtis

Ant etiketės puikuojasi ryškus užrašas, kad nėra dirbtinių dažiklių ir aromatų. Jų tikrai nėra. Bet užtat yra konservantų. Aš galiu suprasti konservantus dantų pastoje, šampūne. Ir net duonoje galiu suprasti. Bet vandenyje vaikams? Produkte, kurį vaikai turėtų vartoti dideliais kiekiais? Jau geriau reikėjo nedėti tų uogų aromatų, ar kokia ten sudedamoji dalis paverčia šį vandenį be konservantų gendančiu produktu…

Jeigu detaliau, tai sudėtis yra tokia:

  • Vanduo. Kad jau parašyta tiesiog vanduo, tai spėju, kad ne mineralinis. O truputėlis mineralinių elementų bent kažkiek būtų pataisę situaciją. Gal čia išvis vanduo iš krano? Nežinau, etiketėje neparašyta.
  • Gliukozės-fruktozės sirupas. Kitaip tariant, tąsus cukraus tirpalas.
  • Citrinų rūgštis.
  • Natūralios kvapiosios medžiagos. Kadangi nedetalizuota kokios – sunku kažką ir komentuoti.
  • Konservantai: kalio sorbatas ir natrio benzoatas. Natrio benzoatas (E211) anot šio sąrašo laikomas vienu pavojingiausių maisto priedų. Nuo jo gali pasireikšti alergija, urtikarija (dilgėlinė). Nerekomenduojama vartoti astma sergantiems žmonėms ir hiperaktyviems vaikams.  Tuo tarpu kalio sorbatas (E210) anot to paties šaltinio – gali dirginti skrandį. Gali pasireikšti alergija, urtikarija (dilgėlinė), nervinai sutrikimai.

Jokių uogų ar kinrožių sulčių ir kitų natūralių sudedamųjų dalių, kurios būtų sveikos ir labai šioje vietoje tinkamos.

Kakės Makės Gėrimo kaina

€0,89 + €0,10 tara už 1,5 L gėrimo.
Mamalogo balas
1 iš 5. Idealu, kai gėrimas būna skanus vaikams ir sveikas. Nelabai gerai, kai jis tik skanus, arba tik sveikas. Bet kai jis nei skanus, nei sveikas, tai nežinau..
Gal jūs bandėt? Koks jūsų vertinimas? Gal aš čia per daug kritiška?

Komentarai

Parašykite komentarą