Knygos „Kakė Makė ir Dantukų Fėjos Puota“ apžvalga


Visiems mažiesiems Kakės Makės gerbėjams bei jų tėvams – ši knyga turbūt vienas laukiamiausių šių metų įvykių.

Tikriausiai jau žinote, kad nemaža dalis Kakės Makės prekės ženklu pažymėtų maisto prekių ir higienos reikmenų man paliko nekokį įspūdį. Tačiau visos Kakės Makės knygos buvo vertos kiekvieno už jas išleisto cento.  Taigi, pamatę šią naują Linos Žutautės knygą Pegaso knygyje – iškart ją pačiupome. 🙂

kake-make-ir-dantuku-fejos-puota

Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad knyga, palyginus su kitomis knygomis apie Kakę Makę, išsiskiria personažų gausa – čia rasite ir piratus, ir pabaisas, ir pasakų princą ir dar daug kitų atpažįstamų veikėjų. Iliustracijos taip pat įspūdingos – patikėkit, pačios geriausios lyginant su kitomis Kakės knygomis. Jos tikrai privers jus nusišypsoti ir pakrizenti ir labai patiks vaikams.

Bet, palyginus su kitomis Linos Žutautės  knygomis  – pastaroji turi ir vieną didelį minusą. Jeigu jūs gyventumėte kokioje nors šalyje, panašioje į Ameriką, ir jūsų vaikai būtų labai emancipuoti – tai vieną dieną jie galėtų jus paduoti į teismą, kad skaitydami šią knygą sukėlėte jiems teisėtus lūkesčius, kurie neturėjo nei mažiausio šanso išsipildyti. Ir sugriovėt jų tyriausias vaikiškas viltis.

Iš esmės, tai skaityti šią knygą vaikams, yra tas pats, kaip ir prašyti jų visus metus elgtis gražiai, kitaip jie negaus Kalėdų Senelio dovanų. Ir paskui nepadėti vaikams tų dovanų po eglute, nors jie elgėsi nepriekaištingai…

Žiauru? Bet knyga yra apie tai. Pagrindinę jos mintį galima nusakyti paprastai  – jeigu nesivalysi dantų, tai Dantukų Fėja nepakvies tavęs į savo afigienai linksmą ir prabangų tūsą, kuriame dalyvaus ir visi pasakų herojai. Kiekvienas normalus vaikas, paskaitęs knygą, daugiau mažiau valysis tuos dantis, laukdamas pakvietimo į Dantukų fėjos vakarėlį. Ir ką? Skirtingai nuo švento melo apie Kalėdų senelį, kai dovanas galit pakišti po eglute pačios  – čia pačios jūs nieko nepadarysit. Tiksliau galit padaryti. Ir alternatyvas turėsit dvi – arba pasakyti vaikui metų bėgyje, kad knyga buvo nesąmonė ir tai, kas ten parašyta – netiesa (= ašarų pakalnės, dramatiškos scenos arba tylus nusivylimas ir pasipūtimas). Arba – išsitrauksit iš kišenės kelis šimtus eurų, pasamdysit kelis aktorius, kurie atliks pasakų herojų vaidmenis. O pati įsisupsit į užuolaidą ir vaidinsit pasakišką Dantukų fėją. Neskamba kaip faina mintis? 🙂 O taip, čia jums ne „Netvarkos nykštukas“, kur nykštuko egzistavimą galite lengvai įrodyti su pasimėgavimu slapčia išmesdamos visiškai sulūžusį, nevietoje padėtą žaislą.

Mamalogo verdiktas: Jeigu jau esate Kakės fanai, tai visvien šią knygą nusipirksite, ką aš berašyčiau 🙂 Jeigu nesate – tai rekomenduoju nusipirkti kažkurią kitą knygą apie Kakę Makę. Jų autorė Lina Žutautė – tikrai talentingas žmogus ir sugebėjo sukurti neįtikėtiną sėkmės istoriją ir pradžiuginti tūkstančius Lietuvos vaikų. Visos knygos yra labai smagios ir turi gražų moralą – pvz. padeda atsikratyti tamsos baimės, paaiškina kodėl svarbu tvarkytis ar kodėl reikia klausytis suaugusiųjų.

 

Kur pirkti: Visuose didžiuosiuose knygynuose. Aš pirkau Pegase.

Kaina: 6,39

Mamalogo balas: 3 už 5.

Jau skaitėt šią knygą? Pasidalinkite įspūdžiais:

prisijunkite-prie-musu-240

Komentarai

Parašykite komentarą