Mokomės Pažinti Emocijas Su „Spalvų Monstriuku“


Annos Llenas knyga „Spalvų monstriukas“ yra tarptautinis bestseleris, išverstas į 10 kalbų. Su pagrindinėmis žmogaus emocijomis „Spalvų monstriukas” padeda susipažinti vaikams Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kinijoje, Korėjoje, Meksikoje, Argentinoje, Urugvajuje, Čilėje ir jau Lietuvoje.

spalvu-monstriukas

Mano įspūdžiai ir trumpi komentarai apie knygą:

  • Knyga gražiai moko pačius mažiausius atpažinti ir įvardinti savo emocijas. „Spalvų monstriukas“ jums tikrai pravers, jeigu susiduriate su vaikų isterikomis, pykčio priepuoliais. Nes būtent gebėjimas atpažinti bei įsivardinti emocijas – pirmas žingsnis į emocijų valdymą ir teisingą jų raišką.
  • Supažindina su emocijomis asociatyviai, per spalvas. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad per asociacijas vaikams emocijas kur kas lengviau suprasti.
  • Žiauriai gražios ir gyvos iliustracijos.
  • Teksto nedaug, jis parašytas didelėm raidėm. Paliekama daug vietos tėvams interpretuoti tekstą norimu kampu ir panaudoti knygutę edukacijai skirtingais būdais, adaptuoti turinį pagal vaiko amžių.
  • Tinka 2,5-7 m. amžiaus vaikams. Jaunesni nebent pasidžiaugs spalvingais paveiksliukais. Vyresniems knyga jau gali būti per paprasta.
  • Mano vaikams labai patiko. Skaitom prieš miegą jau ketvirtą vakarą paeiliui ir mokomės vietoje isteriško cypimo ir žaislų mėtymo pasakyti „mama, aš labai pykstu“. 🙂

Žinoma, nesitikėkite, kad knyga pati savaime padės išspręsti visas problemas. Tai ne Kakės Makės „Netvarkos nykštukas“, kurį užtenka perskaityti ir vaikui jau kyla noras tvarkytis. Tekstai knygoje labai lakoniški ir jums teks pačiai pateikti papildomų paaiškinimų, prisitaikant prie vaiko amžiaus ir Jūsų konkrečios situacijos. T.y. knygelės turinį turėsit personalizuoti ir kažkiek adaptuoti savo vaikui. Manau tokia ir buvo knygelės idėja, nes būtent tokia koncepcija leidžia ją panaudoti dirbant su įvairaus amžiaus vaikais.

Man toks variantas labai tiko, nes knyga su linksmom iliustracijom. Kalbant per spalvų asociacijas – daug lengviau kalbėtis su vaiku, jis pozityviau į viską reaguoja. Nes visą pokalbį vaikas priima kaip pramogą, veiklą kartu, o ne kaip eilinį pamokslą.

Kaina: 7.59 Eur

Kur pirkti:  Internetu galite pirkti čia.

Taip pat tikriausiai rasite ir didžiuosiuose knygynuose, bet pati ten dar nemačiau. Knyga nauja, tik neseniai pasirodžiusi – gali kiek užtrukti, kol atkeliaus iki lentynų.

Mamalogo balas: 5 iš 5.

 

 

Komentarai

Parašykite komentarą