7 Dalykai, kuriuos privalote žinoti, jei vaikas serga Atopiniu Dermatitu

Nors visi mano vaikai turėjo atopinį dermatitą (vyresnieji iš jo praktiškai jau išaugo), kai kuriuos labai svarbius dalykus sužinojau tik visai neseniai. Dalinuosi su jumis ir tikiuosi, kad pravers.

1. Turite stengtis gauti gydymą iš odos ligų gydytojo, o ne iš pediatro. Ir pas odos ligų gydytoją galite pakliūti be siuntimo.  Kodėl svarbu išgirsti būtent odos gydytojo nuomonę – turbūt suprantat ir pačios. Žmogus, kuris specializuojasi šioje srityje, tikėtina turės daugiau žinių ir patirties ir greičiau parinks efektyvų gydymą. Deja, mūsų sveikatos apsaugos sistema sukurta taip, kad maksimumą problemų bandoma išspręsti pas šeimos gydytoją/pediatrą. Pas antrinio lygio specialistus vaikai siunčiami tik jau esant rimtesnėm situacijom.  Tad, jeigu šeimos gydytojas jūsų nesiunčia pas odos ligų gydytoją, turite žinoti, kad pas šį specialistą galite keliauti ir be siuntimo. Toks paprastas dalykas, bet aš pati jo ilgą laiką nežinojau.

atopinis dermatitas

2. Jeigu vaikas prastai miega naktį – neskubėkite ieškoti neurologinio gydymo, raminamųjų lašelių ir pan. Labai tikėtina, kad priežastis – atopinis dermatitas. Paprastai niežėjimas ir perštėjimas paaštrėja būtent naktį. Net jeigu odelė nėra smarkiai paberta – diskomfortas gali būti labai didelis ir neleisti mažiukui ramiai miegoti.

Aš gana ilgai prasikankinau su įvairiais homeopatiniais raminamaisiais lašiukais, tampydama vaiką pas neurologą, darydama galvos echoskopiją ir kitokius tyrimus. Niekas negelbėjo. Kol ilgainiui pastebėjau, kad jei vaikas pradeda verkti – efektyviausia jį tiesiog iškart sutepti geru ir kokybišku, niežėjimą ir perštėjimą malšinančiu emolientu. Man labiausiai patinka ir geriausią bei greičiausią efektą duoda Biodermos Atoderm priemonės. Žinoma, įvairūs raminantys aliejukai, prausikliai ir t.t. taip pat padeda ir juos naudoju. Bet efektyviausia naudoti visą priemonių arsenalą.

3. Atopinis dermatitas vienas nevaikšto. Labai dažnai kartu vaikšto dar ir astma bei alergijos. Šios ligos susijusios ir būtina jas gydyti kompleksiškai. Kovojant su viena iš šių ligų ir jos priežastimis – dažnai teigiamas poveikis būna ir kitoms. Jeigu matote alergijos ir astmos požymių, būtinai prašykite nukreipimo pas alergologą ir pulmonologą.

4. Skalbimo įpročių pakeitimas gali duoti netikėtai didelį efektą. Aš pastebėjau labai ženklių ir gana greitų teigiamų pokyčių, kai „sausus“ skalbimo miltelius pakeičiau skalbimo skysčiais. Skalbimo skysčiai lengviau išsiskalauja, paskui mažiau dulka nuo rūbų ir sukelia mažiau alerginių reakcijų. Taip pat be gailesčio meskit lauk visas skalbimo priemones (ir netgi indaplovių tabletes bei indų plovimo skystį), kurios turi sintetinių kvapiklių. Įskaitant ir tas, kurios vadinamos antialerginėmis, bet visvien turi kvapiklių (tokių gana daug).

Mes šiuo metu naudojam Neutral skystuosius skalbiklius ir rūbų minkštiklius, taip pat indaplovės tabletes ir skystą rankų muilą. Čiaudulių ir kasymųsi, pakeitus ankstesnes priemones į Neutral tikrai sumažėjo.

5. Tai, kas natūralu – ne visada gerai, jei vaikas turi atopinį dermatitą.

Aš klaidingai galvojau, kad jeigu vaikas turi odos problemų, reikia apsupti jį kuo natūralesnėmis priemonėmis. Pasirodo klydau, nes pvz. vilna dažniausiai veikia kaip labai stiprus dirgiklis jei vaikas turi atopinį dermatitą, ir neretai alergizuoja. Buvau prisipirkusi vilnonių pataliukų ir rūbelių – teko skubiai juos keisti kitais.

6. Teiginys, kad priemones nuo atopinio dermatito reikia keisti, nes oda prie jų „pripranta“ – nepagrįstas mitas. Jei kokia priemonė buvo efektyvi – naudokite ją nesustodami, net kai vaiko būklė labai pagerėja. Aš dažnai iš mamų girdėjau apie tą tariamą pripratimą ir sukau galvą, kuo man pakeisti patinkančias ir efektyvias Atoderm priemones. Bet vėliau paklausiau dėl „pripratimo“ dviejų skirtingų dermatologų. Abi pasakė, kad nėra jokių pripratimo įrodymų, ir dažniausiai to priežastis kur kas paprastesnė. Tiesiog mes naudojam priemones, jos duoda teigiamą efektą. Ir pastebėjusios gijimą, mes pradedam priemones naudoti nebe taip reguliariai. Oda kaip mat sureaguoja į ne tokį reguliarų gydymą ir jos būklė paaštrėja. O mes galvojame, kad oda tiesiog priprato prie priemonės.

7. Kritiškai vertinkit informaciją apie vaistus ir gydymą, kurią prastos reputacijos forumuose pateikia jums visiškai nepažįstami žmonės. Turėkit sveiko proto ir nepaverskit savo mažiukų eksperimentiniais triušiukais. Vienas dalykas – pasižiūrėti kokie atsiliepimai yra apie sertifikuotas ir Lietuvoje pripažintas priemones. Ir visai kitas dalykas – tepti ant savo vaiko odos iš Baltarusijos ar kokio Zanzibaro atvežtą „stebuklingą viską gydantį tepalą“, pagamintą iš šikšnosparnio snarglių ir prekeivio, stovinčio Halės turguje, uošvienės nagų. Taip taip, kai perkate tokiose vietose, jūs niekada nežinote ką perkate.

Yra krūva būdų, kaip galite gauti patikimos profesionalios informacijos nemokamai ir pasidalinti patirtimi. Siūlau aplankyti www.Atopinis.lt.  Šiame puslapyje rasite ne tik daug informacijos apie atopinį dermatitą, bet ir registraciją į Egzemos mokyklą. Egzemos mokykla – VUL Santariškių Klinikų Dermatovenerologijos centro organizuojamas nemokamas projektas, kuriuo metu sergantieji ir jų artimieji supažindinami su efektyviausiais atopinio dermatito kontrolės ir gydymo būdais. Organizuojami valandos trukmės praktiniai-teoriniai susitikimai, kuriuos veda gydytojai,  stažavęsi Egzemos klinikoje Stokholme, Švedijoje.

Galbūt didžiąją dalį išvardintų dalykų jau žinojote. Tačiau man pačiai – šiek tiek užtruko, kol atradau/ sužinojau visus šiuos svarbius dalykus. O gaila, nes kovoti su liga būtų buvę daug lengviau 🙂 Todėl nuoširdžiai dalinuosi, ir jeigu manote, kad ši informacija dar kam nors praverstų – pasidalinkite.

prisijunkite-prie-musu-240

Komentarai

Parašykite komentarą