Atsiliepimas apie „Šokoladą sielai“ ir Stebuklingą Nefrito kiaušinį

NET NEGALVOK EITI PAS GYDYTOJĄ AR GINEKOLOGĄ!!! Miomų, cistų, pienligės ar net nevaisingumo tau padės atsikratyti STEBUKLINGAS KIAUŠINIS, kurį reikės panešioti įsikišus į vieną intymią vietą…… Taip sakau, žinoma, ne aš. Taip sako viena vis dažniau Facebooke mirganti reklama. O jos įspūdį sustiprina šio verslo įkūrėja, vis aktyviau mirganti spaudoje ir TV (nes juk jeigu žmogų rodo per TV, tai tai ką jis sako – lyg ir „labiau tiesa“).

screenshot_1234
Bet apie viską nuo pradžių.
Paskutiniu metu Facebooke labai dažnai matau moterims skirtų mokymų „Šokoladas Sielai“ reklamą. Šių mokymų (vadinamųjų praktikų) kūrėja Rūta žada, kad šios praktikos padės pasiekti visko, ko gali trokšti moters širdis – praturtėti, tapti tobula meiluže, susirasti gerą vyrą. Ir netgi pridės išorinio grožio. Kaip reklamos specialistė aš tikrai galiu ir noriu pagirti Rūtą – paslaugos reklamuojamos profesionaliai, laikantis geriausių Amerikietiškų standartų – pradedant krūva pozityvių atsiliepimų ir tariamomis nuolaidomis, kurios galioja „tik kelias dienas“. Ir baigiant profesionaliais naujienlaiškiais, kuriais bandoma „damušti“ neapsisprendusias pirkėjas. Lietuvoje identišką reklamos būdą vis plačiau naudoja įmonės, kurios parduoda stebuklingus lieknėjimo kremus ar magiškus įdėklus į batus, kurie neva stebuklingai pagydo pirštų sąnarių ligas be operacijos. Ir iš esmės aš net neturiu ko prikišti „Šokoladui sielai“ – jei moterims tokie kursai reikalingi, jeigu jos gauna naudos ir įkvėpimo – tai triskart valio.
Bet verslumas turi eiti kartu su žmogiškumu ir elementaria atsakomybe. Nuo to momento, kai reklamose pradedamos laidyti tokios frazės kaip „Neik pas ginekologą ar gydytoją, kol neperskaitei mūsų knygos“, o toje knygoje siūloma stebuklinga gydymo priemonė – nefrito kiaušinis (už 115-225 Eur)“- tai pavirsta nusikaltimu. Ir ne tik mano akyse ir pagal mano moralinį kodeksą. Ne taip seniai viena žinoma įmonė gavo solidžią baudą už klaidinantį teiginį, kad jos parduodami čiužiniai turi sidabro siūlų, kurie naikina bakterijas ir t.t. O visoms mamoms pažįstamo „Sudocrem“ vystyklų kremo platintojai buvo nubausti už tai, kad savo reklama mėgino sudaryti įspūdį, jog „Sudocrem“ – vaistas, kuris gali padėti nuo vystyklų bėrimo ir kitų ligų. Deja, „Sudocremas“ neturėjo vaisto statuso, todėl buvo nubaustas už „apsimėtinėjimą“ vaisitniu preparatu. 🙂 Teisine kalba tai vadinama klaidinančia reklama ir už ją baudžiama. Nes visada yra moterų, kurios šventai patikės tuo, ką Jūs rašote, ir gimdos vėžį gydysis su jūsų kiaušiniu. (plačiau apie stebuklingąjį kiaušinį – http://bit.ly/apieKiausini)

screenshot_3e
Todėl pirmiausia aš noriu pasakyti visoms moterims – JEIGU JUMS KYLA KOKIŲ NORS GINEKOLOGINIŲ PROBLEMŲ – PIRMIAUSIA KĄ JŪS TURITE PADARYTI – NUEITI PAS GYDYTOJĄ IR PASITIKRINTI AR TAI NE KAŽKAS RIMTO. Paraginkite taip pat pasielgti ir savo drauges, bei kitas artimas moteris. Galite tiesiog pasidalinti šiuo įrašu.
Ir beje, iš anksto atsakydama visoms stebuklingų kiaušinių ir Šokolado sielai mylėtojoms, noriu pasiaiškinti – taip, aš žinau apie Kėgelio pratimus, apie įvairius treniruoklius ir jų naudą. Iš šios vertės neneigiu. Bet yra aiški skiriamoji riba tarp profilaktinių priemonių ir ginekologinių ligų, kai reikalingas profesionalų įsikišimas. Čia ta riba nenubrėžta. Panašu, kad kažkas besidomėdamas vyrų viliojimo paslaptimis ir įvairiomis dvasinėmis praktikomis – pamiršo pasidomėti teisine mūsų šalies baze.

Aš nuoširdžiai linkiu visoms moterims išlikti racionalioms ir protingomis. Ir nesirgti.

Komentarai

Parašykite komentarą