Jūs nustebsite: Be reikalo taškote pinigus vaikų žaislams 2


Ar kada susimąstėte, kad pirkdamos žaislus vaikui, visai be reikalo taškote dešimtis ir net šimtus eurų? Liaukitės. Apsidairykite aplinkui ir pasitelkite kūrybiškumą! Visi tie blizgantys ir grojantys niekniekiai iš parduotuvės niekada nesudomins jokio vaiko taip, kaip gali sudominti natūralūs, kasdienėje veikloje naudojami ir matomi dalykai.

Pateikiu pačių geriausių ir nemokamų (beveik) žaislų sąrašą:

1. Klozetas

Nepranokstamas žaislas! Skleidžia įdomius garsus kai nuleidi vandenį arba kai įmeti kokį nors daiktą į vidų. Be to – ne visada yra švarus, ir tai jį iškart padaro dvigubai patrauklesniu.

2. Jūsų telefonas

Nepirkite vaikams tų juokingų grojančių ir kalbančių vaikiškų telefonų. Visų pirma, tai nepraėjus nė dienai jus mirtinai užknis tos spiegiančios kiniškos muzikėlės. O visų antra – jūsų vaikas niekada niekada NIEKADA nemėgs žaislinio telefono taip, kaip jūsų tikrojo telefono. Tas pats galioja ir nešiojamiems kompiuteriams bei planšetėms – visi edukaciniai žaisliniai vaikiški kompiuteriai yra tiesiog pinigų išmetimas į balą. Jie nepajėgūs pakonkuruoti su tikrais įrenginiais, kuriuo turite namuose.

3. Keraminiai ar stikliniai indai

Būtinai pagaminti iš dūžtančios medžiagos. Nemėginkit jų apkvailinti su ne tokiais smagiais plastikiniais indais – vaikai praras susidomėjimą akimirksniu. Nebent tie iš nedūžtančios medžiagos pagaminti indai – purvini ir riebaluoti. Atsisėsti ant taukinos keptuvės ar kepimo skardos – nerealiai smagi pramoga.

4. Laidas

Idealiu atveju, jis turėtų būti pritvirtintas prie sienos, kad jį būtų galima patraukti ir smagiai stebėti kaip kartu su tinko gabalais atplyšta visi laido tvirtinimo elementai. Dar geriau, jeigu kitame laido gale – kas nors įdomaus, pvz. nešiojamas kompiuteris, lygintuvas ar virdulys. Bet kritiniu atveju puikiai tiks ir paprastas prailgintuvas.

5. Laiptai

Jeigu gyvenat nuosavam name, nesivarginkit įrenginėdami lauko žaidimo aikšteles ir pan. Tereikia padaryti kuo daugiau ir kuo pavojingesnių laiptų! Jeigu išėjote pasivaikščioti mieste, tai pat ieškokite kuo statesnių laiptų. Vos tik jūsų vaikas suras pakankamai pavojingu laiptus, jis nebenorės žaisti su niekuo kitu – strikinėjimas ir bandymas užsiropšti šiais laiptais taps jo nauja aistra. Ir nesvarbu ar jam 6 metai, ar jis tik žengia pirmuosius žingsnius.

vaikai ant laiptu

6. Automobilio raktai ir signalizacijos pultelis

Tikri raktai, kurie skirti tikram automobiliui. Jokio pigaus plastmasinio feiko iš vaikiškų parduotuvių! Apimtas susižavėjimo, jūsų vaikas blaškysis su šiais raktais po namus, bandydamas juos įkišti į visas įmanomas skyles – žaislines mašinytes, namų durų spyną, skylę sofoje ir pan. Galutinis žaidimo tikslas – patikimai pamesti raktus, kad mamai jų paieška užimtų nemažiau dviejų valandų.

7. Jūsų akiniai. Nenešiojat? Tada tiks anytos ar uošvio akiniai. Kuo brangesni, tuo geriau

Akiniai nuo saulės netinka. Turi būti normalūs, tikri, nuolat nešiojami akiniai, kuriuos sulaužius patirtumėte tikrų nepatogumų. Nes kam būtų įdomu žaisti su akiniais, kurių suniokojimas nesukeltų didesnių problemų.

8. Užuolaidos

Dieninės žinoma. Nes naktinės paprastai būna storesnės ir ne taip gerai plyšta.

9. Jūsų rankinukas

Vienas iš efektyviausių žaislų, jeigu norite užimti vaiką ilgesniam laikui. Žinoma, rankinuko turinys bus išbertas ant žemės, o patys vertingiausi daiktai išslapstyti paslaptingose ir pačiose netikėčiausiose namų vietose. Bet ko tik nepadarysi, k (paad pralinksmintum vaiką.

10. Vyresni vaikai (pageidautina svetimi, kurių negalit sudrausminti)

Ypač jeigu tie vaikai pasiutę, nesuvaldomi ir elgiasi kaip bepročiai, pavojingai besikarstydami ir laipiodami ant stogų, aukštų bortelių ir pan.  Tavo vaikas tikrai norės sekti jų pavydžiu ir susijaudinęs bindzens jiems iš paskos ir darys tą patį, ką ir vyresnieji.

11. Kitų vaikų žaislai

Žaislas, priklausantis kitam vaikui, momentaliai taps pačiu patraukliausiu žaislu pasaulyje. Jeigu žaislas priklauso gerokai vyresniam vaikui bei turi pavojingų aštrių arba labai smulkių detalių – tai neabejotinai bus didelis privalumas.

12. Popierinių nosinių dėžutė

Vienas malonesnių užsiėmimų yra ištraukti visas nosines po vieną iš dėžutės ir sumesti į krūvą ant grindų. Arba dar geriau – suplėšyti smulkiais skuteliais ir visur išmėtyti. Arba dar geriau – suversti į klozetą ir taip jį užkimšti.

Pastaba: Šiai veiklai iš bėdos sueis ir tualetinis popierius.

13. Katė

Vaikštantis ir kniaukiantis interaktyvus žaislas. Šiaip jau būtų vienas geriausių žaislų, bet pasižymi mažu patikimumu. Nes pasitaikius pirmai progai pasislepia nuo vaikų ant sofos atkaltės ar aukštesnės lentynos.

katins

 

14. Akmenys

Jie tiesiog sukurti laižymui ir dėjimui į burną, bei kitiems įdomiems žaidimams.

Taip pat gerai tinka ir kaštonai, gilės, monetos bei kiti smulkūs ir nehigieniški daiktai, sukeliantys užspringimo pavojų.

15. Batai

Kuo purvinesni, tuo geriau. Ištraukus iš batų spintos, juos galima gražiai suversti kambario viduryje. Arba atvirkščiai – išmėtyti po visus kampus. Jeigu tai purvini lauko batai, su kuriais kažkas ką tik grįžo namo – galima juos apsiavus nutapnoti ant šviesaus kilimo ar, blogiausiu atveju, pasivaikščioti po švariai išplautas grindis.

16. Šiukšliadėžė ir įvairaus tipo šiukšlės

Kitaip tariant viskas, kas šlapia, purvina ir šlykštu. Pvz. panaudota kramtoma guma, cigaretės nuorūka ar šuns kakas. Šiukšliadėžė tiks kaip žaislas tik tuo atveju, jeigu neseniai į ją sumetėt maisto likučių, riebalų prisigėrusių popierių ar bulvių lupenų.

17. Buitinė technika

Ir skalbyklė kaip neabejotina nugalėtoja. Ypač smagu, jeigu skalbyklė yra ne itin advanced, ir skalbimo metu 100 kartų pakeitus skalbimo programą, ji pradeda gesti.

Kažko trūksta? Galite papildyti sąrašą komentaruose 🙂

Komentarai


Parašykite komentarą

2 thoughts on “Jūs nustebsite: Be reikalo taškote pinigus vaikų žaislams

  • Jurate

    Saldiklis.. Tikslas: suvienodint namu ir saldiklio temperaturas stengiantis islaikyt dureles pastoviai atidarytas. Labai graziai atrodo mozaika is saldytu uogu, krapu ir kitu gerybiu isdeliota ant sildomu grindu.. Ir ledai.. Reikia surasti visus susleptus ledus. Ir juos VISUS suvalgyti. Kitaip nesiskaito.

  • Deeivaa

    Skalbinių dėžė ir jeu ji pilna taj tobula… visją išversti, išrmtasyti ir dar švarių savo rūbų iš spintos pridėt… ir žinoma papildyti skalbimo mašiną ne tik švariais rūbais, bet ir žaislais bei higienos priemonėmis 😅