Kai vaikai nežino ką veikti, o Tu – nori trupučio laiko sau…

„Mama mama, ką man veikti? Mama mama – man nuobodu…Nu ma-ma-aaa!“ – ne tokia ir reta situacija mano namuose. Kaip taisyklė, ji būna pačiu netinkamiausiu metu – kai pažaliavus prie kompo bandau pabaigti ataskaitą, kurią turėjau nusiųsti kolegoms vakar. Arba kai į svečius užsuko draugė iš Londono, kurios nemačiau 6 metus.

Kadangi radau fainą knygą už nedidelę kainą, kurioje koncentruotai sukrauta daug laiko leidimo idėjų vaikams – dalinuosi.

knyga-100-budu-ka-veikti-kai-neturi-ka-veikti

Visos knygoje esančios veiklų idėjos suskirstytos pagal veiklos pobūdį/temas. Pvz.:

  • „Kovos ant popieriaus“ – paprasti bet smagūs žaidimai, kuriems užtenka popieriaus lapelio;
  •  „Išdykėlių šutvės žaidimai“ – jei zyzlių, nežinančių ką čia veikti turite daug (pvz. švenčiate vaiko gimtadienį ir pan.)
  • „Aš gamtos vaikas“ – žaidimai kuriuos galima susigalvoti gamtoje
  •  + dar 19 skirtingų veiklos sričių nuo receptų ar žvaigždynų stebėjimo iki konstravimo užduočių mažiems inžinieriams (kiekviena sričių turi dar po gana nemažą skaičių atskirų žaidimų).

Knyga pritaikyta savarankiškam vaiko naudojimui. T.y., jeigu jis kažkiek pramokęs skaityti, tai galės nesunkiai susirasti idėjų knygoje pats. Prie sudėtingesnių žaidimų ir pramogų visur yra detalesnės instrukcijos, paveikslėliai ir pan.

Žiauriai faina idėja – knygos pradžioj esantis pasiūlymų žemėlapis. Vaikas atsako į paprastus klausimus, ir priklausomai nuo atsakymo – jis nukreipiamas į sekantį klausimą. Po kelių klausimų sekos, vaikas gauna pasiūlymą – suvardintus puslapius, kuriuose jis gali rasti jo situacijai tinkamą žaidimą/veiklą.

Pačios knygoje esančios veiklos, pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams. Nemaža jų dalis bus įdomi tiek 5-mečiui, tiek 11-mečiui.

Manding ši knyga labai pravers jei:

  • Kažkur keliaujate su vaikais atostogauti, ir į lagaminą netelpa milionas žaislų. Knygoj rasit tiek žaidimų idėjų paplūdimiui, tiek tinkamų skrydžio lėktuve metu.
  • Turite atlikti kažkokį darbą ar tiesiog norit skirti truputį laiko sau. Ir mažas zyzliukas, įkyriai kartojantis „mama mama, ką darom. Mama mama – man nuobodu“ – visiškai nepadeda 🙂
  • Einat į svečius/ pas jus atėjo svečių ir jūs norit pabendrauti su seniai nematytais draugais. O ne tik šokinėti apie vaikus, kurie iš neturėjimo ką veikti, lipa sienomis.
  • Ieškot kažkam dovanos. Tokią knygą galima dovanoti ne tik vaikams, bet ir tėvams.

Kaina: 4.34 Eur

Kur pirkti: Kaip visada, pigiausia pirkti internetu, ir tiesiai iš leidyklos: http://debesuganyklos.lt/knygynelis/100-budu-ka-veikti-kai-neturi-ka-veikti/.

Kitur bus truputį brangiau.

Mamalogo balas: 5 iš 5.

Komentarai

Parašykite komentarą