Supermamos, Nekniskit Mums Proto dėl šių 3 Dalykų

Brangios Tobulos Mamos, aš žaviuosi jumis ir jūsų sugebėjimu auginti 3 vaikus ir tuo pačiu atrodyti puikiai, suspėti į sporto klubus, pas kosmetologes, bei 15 kūdikių jogos, kūdikių dainavimo, kūdikių skaitymo ir kitokių būrelių kiekvieną savaitę. Apie tai, kad dar spėjat palaikyti namie idealią švarą, paruošti vyrui 5 patiekalų vakarienę ir perskaityti per savaitę 5 Paulo Coehlo knygas – jau net nekalbu. Tyliai sprogstu iš pavydo. Jūs šaunuolės. Bet šis straipsnis ne apie jus. Šis straipsnis apie tas, kurios tampa dažniausiu jūsų apkalbų objektu.  Šis straipsnis apie mamas, kurios daro tris „neatleistinas nuodėmes“, dėl kurių sulaukia visuotinio supermamų smerkimo ir nuplakimo liežuvėliais. Taigi, pristatau mamas, kurios paprastai susilaukia daugiausiai supermamų dėmesio ir paauklėjimų:

1. Mamos, kurios po gimdymo taip ir neatgavo savo ankstesnių formų. Mamos, kurios turi apdribusią pilvo (ir ne tik pilvo) odą ir strijas ant viso kūno.

Esi viena tokių? Na ir puiku. Šiuo metu tikriausiai per parą miegi ne daugiau 5 valandų ir nuolat ant rankų tampai mažą, zirziantį, bet mylimą padarėlį. Labai gali būti, kad patiri daug streso, o nuėjimas į parduotuvę ar dušą vienumoje galbūt yra vienintelė ir didžiausia tavo pramoga.  Tai tikrai ne pats geriausias laikas pradėti papildomai kankinti save dietomis ar atsilenkimais. Ramiai suvalgyk savo šokoladą – o gal net du – per dieną ir siųsk nafig visus ir visas, kurie varsto tave priekaištingais žvilgsniais („jėėėzau, ji priaugo tiek svooorio ir dar kemša saldumynus..“). Tai ne jų suknistas reikalas.

Duok  penkis – aš tavęs nesmerkiu ir palaikau :).  Aš ir pati darau taip pat.

2. Mamos, kurios palikusios namuose bardaką, leidžia sau nueiti į svečius pas draugę ar šiaip prasiblaškyti.

Tu neturi veikti namų tvarkytojos režimu 24 valandas per parą. Nesvarbu, ką apie tai galvoja tų išskirtinių ir viską spėjančių pavyzdingų mamų ratelis.  Ir žinai kodėl? Nes nėra nei vieno logiško ir stipraus argumento KODĖL namai, kuriuose yra mažų vaikų, privalo būti tvarkingi. Nes rimtai  – o kodėl?  Joks vaikas nesusirgo dėl to, kad namuose ant grindų buvo trupinių. Ir joks vyras nenumirė iš bado, nes namie nebuvo švarių lėkščių ir jis neturėjo į ką įsidėti valgyti. Vienintelis argumentas galėtų būti nebent tai, kad tu pati jautiesi nejaukiai tokioje aplinkoje. Bet jeigu tau labiau norisi prasiblaškyti, nei 25-ą kartą per dieną sutvarkyti namus, kurie lygiai po 4 sekundžių visvien bus paversti į šiukšlyną  – tai eik ir prasiblaškyk.

3. Mamos, kurios keikiasi. Mamos kurios kartais kelia balso toną ant savo vaikų.

„Siaaaaubas – keiktis yra taip baisu. Ir dar prie vaikų…“ – svaidosi žaibais ir seilėm kultūringos ir išauklėtos mamos. Jos niekada nesikeikia ir nekelia balso tono. Tikriausiai net baigiamųjų sąrėmių metu, jos ramiu balsu sakė anestziologui – „gal malonėtumėte šiek tiek padidinti nuskausminamųjų dozę, nes aš šiuo metu jaučiuosi kiek diskomfortiškai. Ne ne, neskubėkite, nenoriu jūsų raginti.“

Keiktis yra blogai ir baisu, o triesti deminutyvais, dėlioti tuos balionėlius ir lotuliukus supermamų forumuose yra ok? Tokie žodžiai kaip mamukas, kakučiai, pinigučiai, ačiukas, draugytė man kelia kur kas didesnį nervini drebulį negu žodžiai bl@t ir na@#ui.  Nes bliamba, būtent dėl tos neadekvačiai nusaldintos, suvaikėjusios ir mažybinių žodelių perkištos kalbos daugelis žmonių ir susidaro įspūdį, kad visų mamų smegenys yra suminkštėjusios. O pačios mamos suvištėjusios. Ir joms vieta ne darbo rinkoje, o namuose – prie maistukų, kakučių ir kitų mažiukų reikaliukų.

Vaikai nėra tokie buki ir emociškai neadekvatūs, kaip galvoja Supermamos. Jie sugeba suprasti ir priimti, kad ir mama gali būti suirzusi, pavargusi ir nusiminusi. Jie sugeba suprasti, kad pakeltas tonas tereiškia, jog mama pyksta. Ir nereiškia, kad mama jų nemyli. Galų gale, matydami piktą mamą, jie irgi mokosi. Ir pamatyti kartais pykstančius tėvus tikrai yra sveikiau nei gyventi izoliuotoje aplinkoje, kur visos negatyvios emocijos dirbtinai nufiltruotos. Nes vieną dieną (o ta diena ateis labai greitai – beveik tuo pat metu, kai vaikas pradės eiti į darželį ar jam per klaidą pasamdysite netikusią auklę) – vaikas susidurs su gyvenimo realybe ir pilnu emocijų spektru. Ir užaugintas šiltnamio sąlygomis jis gali patirti tikrą šoką.

Taigi, mamos, kurios keikiatės – aš jūsų nesmerkiu ir suprantu jus. Aš irgi keikiuos. Kas nors jums dėl to priekaištauja? Pasakykit, kad eitų nafig 🙂

Su linkėjimais ir palaikymu,

Aš 🙂

Komentarai

1 thought on “Supermamos, Nekniskit Mums Proto dėl šių 3 Dalykų

  1. bekontaktis termometras medisana says:

    Labai geras post’as. Apskritai jūsų visi įrašai yra teisingi ir tuo pačiu keliantys šypseną. Džiugu, kai mintys sutampa, o ir drąsumas jūsų žavi 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą