Budai sutaupyti

20+ lengvų būdų sutaupyti pinigų kiekvieną mėnesį

Pasidalinti straipsniu
 • 458
  Shares

Nesvarbu kokia jūsų finansinė situacija šiuo metu. Svarbu, kad jūs žinotumėte, kad absoliučiai kiekvienas gali pagerinti savo finansinę padėtį. Kartais tam reikia daugiau pastangų, kartais užtenka tik mažo pastūmėjimo reikiama kryptimi. Bet dažniausiai, tas pats pirmas žingsnis reikiama kryptimi ir būna sunkiausia dalis 🙂

Štai kodėl paruošiau šį straipsnį apie tai, kaip paprastais būdais kiekviena moteris, kiekviena mama gali sutaupyti. Nei vienas iš mano siūlomų būdų neapvers jūsų gyvenimo aukštyn kojomis per naktį. Tačiau, jeigu bent kiek ilgesnį laiką laikysitės mano pasiūlymų – tikrai pajusite reikšmingą pokytį. Dalis siūlomų priemonių gali būti įgyvendintos per minutę. Kitai daliai – gali prireikti didesnių pastangų. Tačiau nepaisant visko – visos šios priemonės prieinamos kiekvienai iš jūsų ir nereikalauja jokių ypatingų įgūdžių.

Tikėtina, kad ne visi iš žemiau pasiūlytų būdų jums bus tinkami ir priimtini. Todėl siūlau peržiūrėti sąrašą, išsirinkti 5-10 labiausiai tinkamų ir pradėti judėti nuo jų. Ir netrukus pamatysite, kad sutaupote net daugiau nei tikėjotės.  

Tikiu, kad mano siūlomi taupymo būdai padės pakeisti gyvenimą į gerą. Ir galbūt greičiau sutaupyti svajonių atostogoms, galbūt greičiau išmokėti paskolą ar įgyvendinti kurią nors iš jūsų svajonių.

Ir nepamirškite, kad dideli dalykai susidaro iš mažų dalykų – 5 eurų sutaupymas galbūt jums pasirodys nereikšminga suma. Tačiau paskaičiuokite kas bus, kai po 5 eurus sutaupysite kasdien, visus metus  – turėsite sumą neblogoms šeimos atostogoms!

Taigi, pradedam – daugiau nei 20 išbandytų ir patikrintų būdų sutaupyti daugiau pinigų:

Protingai rinkitės kosmetiką

 Kiek galima sutaupyti per mėnesį: nuo 5 iki 100 eurų

Reikia pripažinti, kad reklama mums vis dar daro didelę įtaką ir neretai renkamės labiau reklamuojamą ar brangesnę priemonę, galvodamos, kad didesnė kaina reiškia ir geresnę kokybę. Juk nesinori ant savo odos tepti bet ko! O bet tačiau – detali kosmetikos priemonių analizė parodo, kad neretai kelis eurus kainuojantis kremukas yra kokybiškesnis už brangų plačiai reklamuojamą gaminį.

Juk tikriausiai girdėjote apie skandalingą tyrimą, kuomet tiriant kremų nuo raukšlių efektyvumą, geriausiu gaminiu buvo išrinktas LIDL parduodamas kremas vos už 2.99 Eur? 🙂 O juk tyrime dalyvavo ir prabangiausi “brendai” – tokie kaip Biotherm ir ESTEE LAUDER.

Rinkitės ne pagal etiketę, o pagal kitų moterų rekomendacijas ir profesionalų atsiliepimus ir jūsų mėnesinis kosmetikos krepšelis kainuos keliolika eurų vietoj keliasdešimties. Labai geras išsamias kosmetikos priemonių ir jų sudėties analizes galite rasti puslapyje Kosmetikos DNR.

Pašalinkite “iš eterio” turinį, kuriame pilna reklamos

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: Mano išlaidos neplanuotiems pirkiniams sumažėjo 10-30 eur.

Visos mes praleidžiame daug laiko socialiniuose tinkluose. Beveik visos sekam ne vieną vadinamąjį influencerį, tinklaraštį ir t.t. Mano piniginei labai didelę teigiamą įtaką padarė tai, kad nustojau sekti tuos blogerius, kurių daugiau kaip 50% turinio sudaro įvairių produktų reklamos. Ir dažniausiai šios reklamos yra paslėptos, įvardinamos kaip “nuoširdi rekomendacija” ar “atradimas”. Šitas paprastas veiksmas padėjo dviem būdais:

 • Sumažėjo impulsyvių pirkinių. Na žinote, tų, kai apie daikto reikalingumą niekad net nepagalvodavau. O tada staiga pamatydavau kokį reklaminį Facebook įrašą ir pagalvodavau “dieve, koks fantastiškas rūbelis vaikui. Ir tik 20 eurų. Nu paimsiu”.
 • Mažiau laiko beverčio reklaminio turinio skaitymui = daugiau laiko vertingiems dalykams ir vaikams. Nes nu būkim sąžiningos su savim – kuo mus praturtina tos 10 min., kurias skiriam skaitydamos atsiliepimą apie kokį naują kremuką ar žaislą? O juk per dieną tokių postų paskaitom ne vieną.

Dalis jūsų sakys “aš sąmoningas žmogus, reklamos manęs neveikia. Iš tų įrašų tiesiog sužinau apie naujus įdomius produktus ir galiu sąmoningai pasirinkti”. Deja, aš, kaip žmogus virš 10 metų dirbantis su reklama, galiu pasakyt, kad veikia dar ir kaip. Net ir tuos žmones, kurie puikiai išmano visą influencerių reklamos veikimo mechanizmą, t.y. mane.

Derėkitės dėl automobilio ir būsto draudimo

 Kiek galima sutaupyti per metus: nuo 20 iki 200 eurų

Būsto draudimas privalomas, jei paėmėte paskolą. Na, o jei turite automobilį, tai jums tikrai reikės civilinės atsakomybės ir galbūt KASKO draudimo. Kasmet, kai pratęsiame šias paslaugas, mes apklausiame bet kelis skirtingus draudimo brokerius ir draudimo bendroves. Kainų skirtumai kosminiai. Kai kuriais atvejais kaina skiriasi net ne procentais, o kartais!

Įdomu tai, kad iš brokerių dažnai pavyksta gauti gerokai mažesnę kainą, nei pasikreipus tiesiai į draudimo bendrovę. Jei neturite laiko ieškoti pasiūlymų patys, išbandykite internetinius paslaugos tiekėjus, tokius kaip Edrauda.lt – užpildžius paprastą formą, už jus palygins ir pateiks geriausią pasiūlymą iš visų draudimo bendrovių.

Naudokites atiduotuvių paslaugomis

 Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 5-500 eurų

Nepasakosiu apie tai, kaip svarbu mažinti vartojimą, norint išsaugoti planetą. Nepasakosiu ir to, kaip greitai visame pasaulyje populiarėja vartojimo mažinimas, kurio vienas iš pagrindinių dalykų  – nepirkti naujų daiktų, o perpanaudoti esamus. Panaudotų ir kitiems nereikalingų daiktų naudojimas jau seniai nebėra nepasiturinčių žmonių privilegija. Tai tiesiog ištisas ir nuolat populiarėjantis judėjimas, kuriame dalyvauja tiek milijonus uždirbančios įžymybės, tiek progresyviai mąstantys jauni žmonės.

Kalbėsiu tik per taupymo prizmę. Kam pirkti daiktą, jeigu gali gauti puikios kokybės daiktą nemokamai arba už šokoladą? Dvi populiariausios Facebook grupės, kur dovanojami geri, bet nebereikalingi daiktai – Atiduotuvė ir Atiduotuvė Vilnius.

Įdomu kokių daiktų galima gauti nemokant? Štai pvz. šiandien įdėtuose skelbimuose mačiau dovanojamus kiek naudotus, bet dar geros kokybės: kremą nuo saulės vaikams, veikiantį ipod su pakrovėju, veikiantį LG televizorių, puikų kompiuterio stalą ir svetainės šviestuvą.

Atiduotuve

Reguliariai peržiūrėkite kabelinės TV ir interneto tiekėjus ir jų kainas

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 5-15 eurų

Daugelis tiekėjų, pasirašant sutartį pirmą kartą, reikalauja įsipareigoti tam tikram periodui. Bet šiam periodui artėjant į pabaigą – puikus laikas pasižiūrėti, ką gali pasiūlyti kiti. Jeigu gyvenate daugiabutyje ir didesniame mieste, tai beveik visada turėsite pasirinkimą iš daugiau nei vieno tiekėjo.

Išduosiu nedidelę gudrybę – pasakius, kad persijungiate iš kito tiekėjo, o ne tiesiog pasijungiate naujai – neretu atveju gausite netgi palankesnį pasiūlymą nei tiesiog naujas klientas.

Daugelis tiekėjų siūlo “upgreidinti” bazinį planą pridedant papildomų TV kanalų ar funkcijų už kelis eurus per mėnesį. Nepasiduokit pagundai 🙂 Jeigu minėtų papildomų kanalų nežiūrite kiekvieną dieną, tai net ir tie keli eurai – yra tuščiai išleisti eurai.

Išmokite pačios daryti dalykus, už kuriuos mokate pinigus

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 30-200 eurų

Čia nekalbu apie paslaugas, kur būtinas kvalifikuotų specialistų darbas. Tačiau yra vietų, kur nesusimąstydamos nemažai sumokame už darbus, kuriuos nesunkiai galėtume pasidaryti pačios. Tai tik keli pavydžiai:

 • Neįmantrus vaikų kirpimas namuose (taip, kirpimo mašinėle ar žirklės kainuos ~20 eurų, bet tiek kainuoja ir maždaug du vaikų kirpimai).
 • Įvairūs siuvimo darbai. Tiesą sakant, nemažą dalį jų galima pasidaryti pačios net ir be siuvimo priemonių – pvz. pasilenkti užuolaidas su IKEA parduodamom lipniom juostelėm ar “suremontuoti” vaiko lauko rūbus su H&M parduodamais lipniais lopais.
 • Nesudėtingas įvairių prietaisų remontas ar paprastesni santechnikos darbai, pasitelkiant Youtube filmukus į pagalbą (užduotis vyrui).

Pakeiskite turimą mobilaus telefono planą/operatorių

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 5-30 eurų

Konkurencija tarp mobilaus telefono operatorių išties didelė, todėl neretai galima sulaukti išties neįtikėtinai patrauklių pasiūlymų. Ypatingai jei perkeliate numerį iš vieno operatoriaus į kitą. Sužinoti ar galite čia sutaupyti – labai paprasta, užtruksite vos 20 min. Sąžiningai įsivertinkite kam ir kiek naudojate telefoną ir pasiskambinkite visiems mobiliems operatoriams. Pasakykite kokią paslaugą turite šiuo metu, kokie jūsų poreikiai, kiek mokate ir kad ieškote pigesnių alternatyvų. Ir paklauskite, ar galite gauti patrauklesnį pasiūlymą.

Štai, pavyzdžiui, aš turėjau, atrodytų, labai puikų planą, kur už fiksuotą nedidelį mokestį galėjau siųsti neribotai žinučių ir kalbėti daug valandų. Bet vieną dieną susivokiau, kad realiai AŠ BEVEIK NESKAMBINU, o paskutinį SMS kažkam rašiau prieš metus. Telefoną naudoju praktiškai tik naršymui ir todėl man svarbiausia – pigus internetas. Todėl turimą planą pasikeičiau į kitą, kuris orientuotas į naršymą ir … kainuoja gerokai pigiau.

Valgykite kavinėse vienu kartu mažiau

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 30-100 eurų

Daugeliui šeimų išėjimas į kavinę pasėdėti su vaikais ar draugais – graži tradicija. Todėl nesiūlau to visiškai atsisakyti. Pradžiai pamėginkite tai daryti vienu kartu mažiau nei įprastai. Vieno išėjimo atsisakymas jums ypatingai nepasijaus. Tačiau per metus įtaka piniginei – bus nemaža. 

Rinkitės nemokamas pramogas tiek sau, tiek vaikams

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 10-200 eurų

 Socialiniuose tinkluose pilna informacijos apie pačias įvairiausias pramogas – nuo didelių festivalių, iki teatriukų vaikams, batutų parkų ir pan. Atlygį už reklamą gavę blogeriai entuziastingai giria šias vietas, pasakoja apie neįtikėtinus įspūdžius, teigiamas vaikų emocijas ir pan. Tačiau tiesa yra paprasta:

 • Daugeliui mažų vaikų galimybė namie iš kėdžių ir antklodės pasidaryti “namą” su tėvais yra lygiai tokia pati smagi ar net smagesnė pramoga, nei kelionė į kokį vaikų teatriuką.
 • Daugelis pramogų yra gerokai pervertintos. Juk kaina vienam žmogui paprastai svyruoja tarp 5 ir 10 eurų.
 • Realybė neretai skiriasi nuo reklamos ir nuvilia. Sumokėjus už renginį nemažai, neretai jį tenka palikti anksčiau, nes vaikai neišsėdi, užsinori valgyti arba jiems tiesiog…nepatinka. Smagu būna tik pirmas 10 minučių.

Neturite idėjų kur ir kaip pramogauti nemokamai? Siūlau pradėti nuo šio puikaus nemokamų muziejų sarašo (nemokamai tik tam tikromis dienomis). 

Laikykitės 30 dienų taisyklės

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: labai individualu

Prieš perkanti BET KOKĮ pirkinį, kuris nėra maistas – palaukite 30 dienų. Tai auksinė taisyklė, kuri padeda išvengti beveik visų emocinių (t.y. realiai jums nereikalingų) pirkini. Įvairių tyrimų statistika rodo, kad atidedant pirkimą 30 dienų, 70% atvejų žmonės to dalyko taip ir nebeįsigija, nes supranta, kad jo…tiesiog iš tiesų nereikia. Likę 30 % turi daugiau laiko palyginti kainas ir surasti priimtinesnį, pigesnį variantą.

Susidarykite pirkinių sąrašą ir jo laikykitės

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 50-500 Eur

Sąrašo neturėjimas beveik visada baigiasi impulsyviais nebūtinais pirkiniais. Greta sąrašo turėjimo, visada rekomenduoju eiti prekintis į mažesnę parduotuvėlė. Didesnės parduotuvės turi daugiau pagundų nukrypti nuo sąrašo :).

taisykles vaikams

Planuokite meniu visai savaitei

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 50-200 Eur

Statistika sako, kad vidutiniškai žmogus išmeta 40% maisto. Įsivaizduojate, kiek neefektyvūs čia esame? Lengviausias būdas sumažinti išmetamo maisto kiekį (ir tuo pačiu nereikalingas išlaidas) – meniu planavimas kuo ilgesniam periodui. Skirkite pusvalandį apgalvojimui, ką valgysite visą savaitę, tada susidarykite pirkinių sąrašą ir tik tada keliaukite apsipirkti. Pagalvokite kaip perkamus produktus panaudoti keliems patiekalams, kad niekas neišsimestų.

Reguliariai peržiūrėkite ir nutraukite nenaudojamas narystes

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 5-50 Eur

Tai galioja tiek fizinėms, tiek virtualioms narystėms. Mokate už Spotify, nors 90% laiko klausotės muzikos per Youtube? Perkate neribotą sporto klubo abonementą, nors prisiverčiate į jį nueiti vos 2 kartus per mėnesį? Taip pat verta peržiūrėti ar neturite pamirštų mobilių aplikacijų narysčių.

Meskite rūkyti

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 100-300 eurų

Čia tas toks, kur lengva pasakyti, sunku padaryti 🙂 Bet jeigu pavyksta – tai ir atlygis būna dvigubas. Tiek kišenei, tiek sveikatai :).

Venkite prekybos centrų

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 50-500 eurų

Mes dažnai renkamės prekybos centrus, nes mums tai atrodo tiesiog patogu. Patogios stovėjimo aikštelės. Daug parduotuvių po vienu stogu. Jauki aplinka, grojanti muzika, tviskančios vitrinos – tiesiog norisi pasivaikščioti neskubant. O pabaiga dažniausiai ta pati – atvažiuojame kepaliuko duonos, o išeiname su pilnu maišu. Arba pagriebiame neplanuotai “tik puodelį kavos ir bandelę”. Mažytės maisto prekių parduotuvėlės užtikrina, kad paimsim tik tai, ko reikia. 

Įsigykite taupesnį automobilį

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 50-200 eurų

Persėdus iš MB visureigio į Nissan Qashqai, mūsų mėnesio išlaidos kurui sumažėjo nuo 180 iki 80 eur. Iš pradžių pokyčiu nesidžiaugiau, nes atrodė, kad mažesnis automobilis mūsų didelei šeimai bus labai nepatogus (turime tik vieną automobilį 5 asmenų šeimai ir visada visur važiuojame visi kartu). Tačiau skirtumas jautėsi tik pirmas kelias dienas, kol įpratome, kad erdvės kiek mažiau. O štai sutaupyta suma jaučiasi kiekvieną mėnesį 🙂 Labai džiaugiuosi, kad pavyko atsikratyti tu stereotipinių nuostatų iš serijos “oi kokia maža bagažinė šito mažo automobilio, niekas gi netilps”. O juk nieko joje ir nevežiojame, tik maisto maišus. Pervežti didesnį daiktą prireikia kartą į metus, bet tuomet galima didesnį automobilį pasiskolinti arba išsinuomoti.

Refinansuokitės turimas paskolas

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 30-200 eurų

Paskolos – gana sudėtingas reikalas, tad nieko keisto, kad jau turėdami paskolą – kantriai ją mokame ir nebesvarstome naujų galimybių. Bet čia puikią pamoką man davė viena draugė. Dėl laikinų sunkumų kelis kartus susivėlinus sumokėti mėnesio įmoką  – bankas jai pagrasino padidinti palūkanų maržą. Kiek išsigandusi ji nuėjo pasikalbėti su keliais kitais bankais. Ir vienas iš jų sutiko refinansuoti paskolą. Maža to – pasiūlė geresnes sąlygas ir jos mėnesio įmoka sumažėjo 50 Eur. Sakote nedaug? Bet juk tai 600 eur per metus. O paskolą neretai pasiimame 20-30-iai metų. Per 20 metų periodą susitaupo 12 000 Eur – ar jums tai vis dar maža suma?

Susimažinkite sąskaitas už komunalines paslaugas

Kiek galima sutaupyti per mėnesį: 10-30 eurų

Efektyviausią būdą atrasite tik jūs pačios. Aš pasidalinsiu asmeniniu pavyzdžiu kaip reikšmingai susimažinau sąskaitas už vandenį. Visi žinome standartinę nuostatą, kad mažiau vandens sueikvojama prausiantis duše, ne vonioje. Todėl aš dažniausiai renkuosi dušą. Bet netrukus suvokiau, kad su vaikais – realybė visiškai kitokia. Mažieji mėgsta turkštis, atimti ir jų šio malonumo nesinori, bet vandens išnaudoja duše kosmiškai daug. Todėl vonia – dažnai kur kas geresnis sprendimas. Tiek todėl, kad labai apriboja išleidžiamo vandens kiekį. Tiek todėl, kad į vieną vonią ir tą patį vandenį sukišti maudytis galiu visus tris iš karto 🙂

 Kiti būdai sutaupyti

 • Dažniau naudokitės viešuoju transportu ar savo kojomis :).
 • Jei gyvenat didmiestyje – elektrinio paspirtuko įsigijimas kelionei į darbą irgi gali būti puikus variantas. 
 • Jei vairuojate – protingai rinkitės kurioje degalinėje piltis kurą. Net kelių centų kainos skirtumas metų eigoje jau sudaro reikšmingą sumą.
 • Jei mėgstate skaityti – nepamirškite, kad egzistuoja toks dalykas kaip biblioteka. Nebūtina visų knygų pirkti.
 • Jei nuomojatės būstą – rinkitės protingai. Net ir esant didesnei nuomos kainai, nuomotis naujos statybos būstą daugeliu atvejų apsimoka labiau dėl labai didelių šildymo kainų skirtumų.

Ar turite kuo papildyti šį sarašą? Labai laukiu jūsų nuomonių ir atsiliepimų komentaruose. Jūsų idėjas laikas nuo laiko įtrauksiu į šį sąrašą ir jį vis papildysiu.


Pasidalinti straipsniu
 • 458
  Shares

Viena mintis apie “20+ lengvų būdų sutaupyti pinigų kiekvieną mėnesį

Parašykite komentarą

Į viršų