4 Paslaptys, Kurios Padės susitvarkyti Namus Per 15 Minučių

Pasidalinti straipsniu

Visoms mums būna tokių “emergency” situacijų, kai paaiškėja, kad po 15 minučių užsuks svečiai, ir dėl kokių nors priežasčių – nesinori jiems parodyti savo namie esančios kiaulidės. Todėl dalinuosi su jumis savo išbandytais triukais, kurie vos per 15 min. pakeis net ir labai apkuistų namų būklę neatpažįstamai. Viskas ne kart1 testuota su 100 kv.m. ploto patalpomis, puikiai veikia.

  1. Praverkite langą ir uždekite smilkalą. Arba, jei turite eterinių aliejų – galite įlašinti jų į garintuvą ar tiesiog į karšto vandens puodelį. Blogiausiu atveju, galite nulupti kokį nors citrusinį vaisių ir žieveles palikti ant stalo, kol tvarkysitės. Paslaptis: praktiškai visuose namuose, kuriuose yra mažų vaikų ir nėra aktyvios vėdinimo sistemos, įėjus iš lauko jaučiamas “sunkus oras”, kuris atsiranda tiek dėl sauskelnių, tiek dėl dažnai gaminamo maisto ir t.t. Nesvarbu kaip išveisti namai – jei į veidą tvokstelės prisvilusių kotletų kvapas – įspūdis bus nekoks.
  2. Pasiimkite šiukšlių maišą ir prasieikite per namus surinkdamos ne vietose gulinčius, išmėtytus daiktus – kaip taisyklė tai dažniausiai būna rūbai bei vaikų žaislai. Pagrindinis dėmesys turi eiti į grindis ir minkštuosius baldus. Kraukite viską paeiliui į maišą. Paslaptis:Neskirkite daug dėmesio lentynoms, nes net ir sąlyginai netvarkingai ant jų suversti daiktai paprastai nerėžia akies. Šiukšlių maišą su daiktais kiškite į spintą ar tamsų kambariuką – išrūšiuosite vėliau. Jei namai labai dideli – aprinkite WC patalpą, koridorių, svetainę ir virtuvę.
  3. Apkuopkite virtuvę (ypač svarbu, jei pas jus svetainė sujungta su virtuve).  Pirmiausia – kriauklės turinys ir kitur virtuvėje stovintys nešvarūs indai. Kiškite viską paskubomis į indaplovę. Jei tokios neturite ir nešvarių indų ne keli, o daug – neprasidėkite su plovimu, nes viesvien nespėsite. Tiesiog sudėkite indus į kriauklę kaip įmanoma tvarkingiau, rūšiuodamos pagal dydį. Nes sumetus bet kaip – atrodys, kad indų kur kas daugiau. Kai indai sutvarkyti – nubraukite virtuvinių spintelių ir valgomojo stalo paviršių drėgna šluoste. Paslaptis: Aš tokiam reikalui visada turiu stalčiuje Lidl drėgnų universalių servetėlių.  Nuvalo ir lengvai prikepusią orkaitę, ir medinį stalą ir blizgančius spintelių paviršius. Su tom pačiom dar ir veidrodžius bei langus kai reikia pravalau. Kainuoja papigiai. 
  4. Jei spėjate – apsiurbkite grindis greičiausiu įmanomu būdu. Man pats greičiausias būdas – siurblys-šluota, nes jo nereikia niekaip specialiai ruošti – paimi ir naudoji. Jeigu jūsų siurblys sudėtingesnis, jį reikia surinkinėti ir pan. – net neprasidėkite. Imkite šiukšlių semtuvėlį ir šluotelę, ir sušluokite į jį didžiausias šiukšles. Paslaptis: Fokusas turi eiti į stalo zoną, nes ten paprastai būna didesnių trupinių bei į koridoriuką/namų prieangį, nes ten paprastai būna smėlio, žemių ir pan. Be to, šiose dviejose vietose jūsų svečiai tikrai praleis šiek tiek laiko. Jei nespėsite prasišluoti/prasisiurbti – nieko baisaus. Namai ir be to atrodys pakankamai gerai. Turbo lifehackas – pasiūlykit svečiams šlepetes – su jomis ne taip jaučiasi trupiniai ir grindų nešvarumai.

Viskas. Uždarom langus, įleidžiam svečius, padejuojam jiems užėjus, kad ”per tuos vaikus jau savaitę nebuvo kada apsitvarkyti ir namie baisus bardakas”. Svečiai miršta iš pavydo – kokia jūs super moteris ir kaip viską spėjat ir kokie tvarkingi jūsų namai.

P.S. na ir pasidalinam šiuo tekstu su draugėm – padėkim joms išvengti streso, kai užgriūva netikėti svečiai.

 


Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų