40+ paprastų būdų kaip uždirbti papildomų pinigų

Pasidalinti straipsniu
  • 1
    Share

Šiame straipsnyje rasite keliasdešimt puikių idėjų kaip papildyti piniginę. Dalį šių veiklų išbandžiau aš pati, dalį išbandė mano draugai ir artimieji.
Kai kurioms veikloms būtinos tam tikros žinios – pavyzdžiui kalbų mokėjimas. Kai kurioms – užtenka tik didelio noro. Daliai veiklų būtina galimybė išeiti iš namų. Tačiau įtraukiau ir nemažai papildomo uždarbio idėjų, kurios puikiai prieinamos mamoms, kurios su mažais vaikais sėdi namuose ir neturi kur palikti savo mažylių net kelias valandas per dieną.
Ne paslaptis, kad auginant vaiką, ne tik išlaidos išauga. Neretai ir pajamos sumažėja. Tokiose situacijose papildomas uždarbis padės ilgiau džiaugtis buvimu su vaiku, negalvojant apie grįžimą į darbą anksčiau laiko. Be to, net ir nedidelės, keliasdešimties eurų papildomos pajamos kas mėnesį gali reikšmingai pakeisti jūsų gyvenimą, pavyzdžiui:
• Galite susitaupyti atostogoms;
• Tai gali padėti anksčiau laiko išmokėti paskolą;
• Galbūt to užteks, kad negyventumėte nuo algos iki algos;
• Pagaliau galėsite skirti daugiau pinigų savo asmeniniams poreikiams ar slaptiems norams – brangesniems kvepalams ar rūbui.

Nesvarbu ar papildomam uždarbiui galite skirti kelias valandas kas dieną, ar vos vieną kitą valandą kas mėnesį – visada galima atrasti papildomo uždarbio variantų, kurie bus jums tinkami. Uždirbti papildomai galite nepriklausomai nuo savo išsilavinimo ir įgūdžių.

Parduokite nebereikalingus daiktus

Mes dažnai net nesusimąstome, kiek namuose esančių nenaudojamų daiktų galėtume parduoti vietoje to, kad metų metais juos sandėliuotume spintų antresolėse ar garaže. Maža to – dažnai nepagalvojame, kad galėtume parduoti nemažą dalį daiktų, kuriuos išmetame. Ir jau visiškai pamirštame, kad atsikračius to, ko mums nereikia – namie atsiranda daugiau laisvos erdvės ir tvarkos.

1. Parduokite perskaitytas knygas

Mes turime susiformavusį įprotį kaupti perskaitytas knygas ir puošti jomis lentynas. Knygos renka dulkes metų metais ir turbūt daugelį jų retai kada perskaitome antrą kartą. O juk pardavus jas, galėtume atgauti iki ~80 % knygos kainos. Tas pats galioja ir vaikiškoms knygelėms – jas irgi galima parduoti. Yra nemažai specializuotų naudotų knygų pardavimo vietų ir internetinių svetainių, kurios skirtos būtent knygų pardavimui – pvz. Sena.ltTaip pat yra būtent knygų pardavimui skirtų Facebook puslapių, pvz. Knygų pardavimas.

2. Parduokite dovanų kuponus ir korteles, kurių jums nereikia

Aš tikrai nesu vienintelis žmogus, kuris dalies padovanotų dovanų kuponų taip niekada ir neišnaudoja. Pačios dovanų kuponų verslą vystančios įmonės pripažįsta, kad 20-30% jų parduotų kuponų taip ir lieka nepanaudoti. Ir nors mes visi žinome posakį, kad perdovanoti ar perparduoti dovanas – negražu, tačiau išmesti dovanas į šiukšlių dėžę jų net nepanaudojus – mažų mažiausiai kvaila. Todėl nelaukite kol kupono galiojimas baigsis – dėkite skelbimą ir parduokite jį.

3. Parduokite nebenešiojamus savo ar vaikų rūbus

Pardavimo vietų pasirinkimas išties platus – vaikų rūbus internetu galima parduoti per tokias platformas kaip Musumazyliai.lt, moteriškus rūbus – Vinted.lt. Jau nekalbu apie begalę tam skirtų Facebook grupių, kur pirkėjai ir pardavėjai renkasi pagal miestą. Ar fizines pardavimo vietas – vadinamuosius komisus (pastarieji dažniausiai būna tik didesniuose miestuose). Prastesnės kokybės, labiau nudėvėtus rūbus populiaru pardavinėti tiesiog maišais, imant kažkokią simbolinę kainą už visą maišą. Bet net ir 10 eurų geriau, negu spinta, prigrūsta rūbų, kurių niekuomet neužsidėsite.

4. Parduokite kvepalus ir aksesuarus

Parduoti galima net ir gerokai nupurkštą kvepalų buteliuką, tik, žinoma – už gerokai mažesnę kainą. Matau, kad Vinted platformoje ar tam skirtose Facebook grupėse merginos sėkmingai pardavinėja netgi ir kvepalų mėginukus, kuriuos gavo pirkdamos kvepalus. Įskaitant mėginukus, kurių dalis jau nupurkšta. Keletas tokių Facebook grupių pavyzdžių – Kvepalų Šotas ir Kvapų manija.

5. Peržiūrėkite daiktus sandėliuke, antresolėse, garaže

Jeigu daiktu nesinaudojote 8-10 mėnesių – reiškia jo jums nereikia. Nekaupkite daiktų situacijoms, kurios galbūt teoriškai galėtų nutikt po 10 metų. Taip pat prisiminkite, kad tai, kas jums yra šiukšlė – kažkam gali būti lobis. Kitaip tariant, parduoti galima ne tik daiktus, kurie atrodo kaip nauji ir yra nepriekaištingos būklės. Skelbimus įvairiausių daiktų pardavimui galite patalpinti į tokias svetaines kaip skelbiu.lt, alio.lt ar pardavimui skirtas Facebook grupes.

Susiraskite papildomų darbų ne visai dienai, kurie padės gauti ekstra pinigų

Yra daugybė darbų, kuriems nebūtina ypatinga kvalifikacija ir kuriuos galima suderinti tiek su savo pagrindiniu darbu, tiek su vaiko auginimu. Rasti tokių darbo pasiūlymų galima įvairiuose populiariuose skelbimų portaluose – jau minėtuose Skelbiu ar Alio, CVmarket, Dirba ir pan.

6. Dirbkite nesudėtingus darbus šventiniu laikotarpiu.

Artėjant Kalėdoms ar Velykoms, daug prekybinių įmonių ir el. parduotuvių ieško pagalbininkų savaitei ar dviems dėl laikinai išaugusio darbų krūvio. Dažniausiai tai paprasti darbai susiję su siuntinių pakavimu, nunešimu į paštomatus ir pan.

7. Raskite papildomo darbo maitinimo srityje/maisto pardavimo srityje.

Tokių darbų padaugėja per įvairius festivalius, didesnius miesto renginius ir pan. – ieškoma atsakingų ir darbo su grynaisiais pinigais nebijančių žmonių, kurie galėtų šventės dalyviams parduoti gėrimus ir užkandžius. Arba, jei tai užsakomasis renginys – aptarnauti svečius: atnešti maisto ant stalo, prižiūrėti kad nieko netrūktų ir pan. Paprastai tai būna veikla kelioms valandoms privataus reginio metu, arba kelioms dienoms festivalio metu.

8. Korepetitoriaus darbas – puiki veikla,

kurios vienas iš privalumų yra tas, jog vaikus galite mokyti ir pas save namuose. Pedagoginis išsilavinimas tikrai nėra būtinas visais atvejais, neretai ieškoma žmonių, kurie tiesiog padėtų pradinukams paruošti pamokas.

9. Gido darbas

Ar miesto, kuriame gyvenate, įdomybės yra ta sritis, kurią išmanote ar kur norėtumėt gilintis? Ekskursijų ir turų vedimas yra puikus ir įdomus darbas, kuris gali būti tiek pagrindinis, tiek papildomas užsiėmimas.

10. Veskite maisto degustacijas prekybos centruose

Tikriausiai ne kartą matėte žmones, siūlančius paragauti konkretaus produkto ar gėrimo. Degustacijos dažniausiai vykdomos vakarais arba savaitgaliais. Ir tai irgi puikus papildomas darbas, kuriame mokama už kiekvieną pravestą degustaciją.

11. Padėkite prižiūrėti senyvus/neįgalius žmones

Tai nelengvas, tačiau labai naudingas ir svarbus darbas. Skelbimų, kuriuose artimieji ieško pagalbininkų, galinčių padėti prižiūrėti jų senyvus ar neįgalius tėvus – gana daug. Ir toks darbas nebūtinai yra fiziškai sunkus. Neretai iš pagalbininko tikimąsi tiesiog, kad jis aptvarkytų namus, pagamintų valgyti ir palaikytų senyvam žmogui kompaniją keletą valandų per dieną ar savaitę.

12. Tvarkykite kiemus ir aplinką

Galite išnaudoti laisvą laiką padedant kitiems susitvarkyti jų aplinką – nupjauti žolę, išravėti gėlynus ir pan. Tam nereikia nei specialių įgūdžių, nei patirties.

13. Pradėkite teikti šunų vedžiojimo paslaugą

Prižiūrėkite šuniukus ar kitus gyvūnus už ekstra užmokestį, kol jų šeimininkai keliauja. Jei mylite gyvūnus, ir ypač jei dėl kažkokių priežasčių negali laikyti nuosavo gyvūno – tai puiki veikla. Žinoma, už ją mokama gana mažai. Už valandos šuns pavedžiojimą gausite. vos kelis eurus. Kita vertus – darbas nesunkus, ir jei mylite šunis – labai smagus.

14. Namų tvarkytojos darbas

Tai darbas, kuriam nereikia diplomų ir specialių įgūdžių. Tačiau reikia mėgti tvarkytis. Puikiai suderinamas su kitomis veiklomis, nes gali nuspręsti kiek namų nori tvarkyti ir kuriomis dienomis. Nereikalingos jokios pradinės investicijos, nes standartiškai valymo priemones perka užsakovas. Kiek uždirbsite – labai priklausy nuo miesto, kuriame dirbsite. Pvz. Vilniuje 60-100 kv. m. buto sutvarkymas kainuoja 30-60 eurų.

15. Valykite langus

Dar viena puiki, specialių įgūdžių nereikalaujanti veikla. Galima ieškoti klientų tiesiai, galima darbintis per kokią nors valymo įmonę. Vienintelis veiklos trūkumas – ji gana sezoninė. Žiemos mėnesiais užsakymų vargu ar sulauksite.

16. Automobilių plovimas, siurbimas

Dar viena puiki veikla, kurią galima pradėti su labai minimaliomis pradinėmis investicijomis. Paslaugos paklausa bus didesnė, jeigu pasiūlysite atvažiuoti į užsakovui patogią vietą.

17. Pavežėjo darbas (Uberis ir pan.)

Dar vienas būdas prisidurti pajamų sau patogiu metu. Žinoma, šita uždarbio galimybė reali tik didžiuosiuose miestuose. Be to – tau reikės turėti automobilį.

18. Valandinės auklės darbas

tikrai priimtinas ne kiekvienam, tačiau niekas nepaneigs fakto, kad gerų auklių nuolat trūksta. Turite dar mažą savo vaikelį? Dirbkite auklyte savo namuose. Ne viena moteris prisiduria pinigų priimdama į savo namus vieną ar kelis vaikus – ir papildomos pajamos, ir vaikas turi žaidimo draugų.

19. Gaminkite desertus ar vieno kąsnio užkandukus

Mėgstate sukiotis virtuvėje? Įdarbinkite šį savo talentą. Tikriausiai Facebooke pastebėjot ne vieną mamą, kuri siūlo nebrangiai pagaminti tortą, dekoruotų meduolių, keksiukų ar vieno kąsnio užkandukų kitų gimtadieniams ir vakarėliams. Ir žinot ką? Kai norėjau savo vaikui užsisakyti gimtadienio tortą, man teko parašyti 3 skirtingoms mamoms, kol radau tokią, kuri apsiėmė iškepti tortą po 3 dienų. Visos kitos turėjo užsakymų daugiau nei savaitei į priekį.

20. Patalpinkite reklamą ant savo automobilio

Taip taip, yra įmonių, kurios jums sumokės visai gražią sumą, už tai, kad prisiklijuosite jų kliento lipduką ant savo automobilio. Vienas iš pavyzdžių – Mediaoncar.

21. Atlikite statisto vaidmenį filmuose ir serialuose

Lietuvoje užsienio kompanijos nuolat filmuoja filmus is serialus ir ieško vietinių gyventojų statisto vaidmeniui atlikti masinėse scenose. Per dieną galima uždirbti ~30-50 Eurų. Veikla visai smagi, pamatysite filmų filmavimą (o gal net ir tarpautinio lygio įžymybę) iš arti ir tame sudalyvausite.

22. Dirbkite slapto pirkėjo darbą

Viskas paprasta – slapto pirkėjo paslaugas teikiančios įmonės parduotuvėms ir maitinimo įstaigoms padeda įvertinti jų personalo darbo kokybę – į prekybos vietas siunčia savo darbuotojus, kurie apsimeta klientais. Slaptas pirkėjas kuris stebi, kokius klientų aptarnavimo veiksmus atlieka jį aptarnaujantis personalas: kaip darbuotojas pasitinka lankytoją, kokius klausimus jam užduoda, kokią informaciją apie prekes ir paslaugas suteikia, kaip išlydi klientą ir t.t. Atlikus darbą, reikės užpildyti tam tikrą ataskaitą. Šio darbo privalumai yra keli – slaptų pirkėjų reikia praktiškai visuose Lietuvos miestuose. Orientacinis uždarbis nėra labai didelis – už vieną “apsipirkimą” gausit 3-10 eurų. Vizitui prireiks 5-30 minučių, po jo dar apie pusvalandį sugaišit pildydama ataskaitą.

23. Rašykite straipsnius leidiniams ir portalams

Turite talentą kurti įdomius ir įtraukiančius tekstus? Norint parduoti savo turinį online portalams ir laikraščiams – nebūtinas žurnalistinis išsilavinimas. Reikia tik gebėjimo kurti įtraukiantį turinį.

24. Dirbkite telemarketingo darbą

Šių specialistų Lietuvoje trūko, trūksta ir trūks, todėl daugelis darbdavių noriai leidžia dirbti ne tik patogiu grafiku, bet ir iš namų. Telemarketingo darbas apima prekių pardavimą telefonų, taip pat tai gali būti apklausų atlikimas telefonu.

25. Nekilnojamo turto agentės darbas

Dar viena sritis, kur galima dirbti pagal norimą grafiką ir nėra būtina patirtis. Svarbu turėti motyvacijos ir mėgti bendrauti su žmonėmis. Trūkumas – nors pajamos gali būti gana didelės, bet jos paprastai svyruoja ir nėra labai stabilios. Privalumas – NT agentų reikia praktiškai visuose Lietuvos miestuose.

26. Duomenų įvedimo darbai

– dažniausiai paprasti kaip 2×2. Vienas tokio darbo pavyzdžių – kažkieno užpildytų popierinių anketų suvedimas į excelį.

Uždirbkite papildomai internete

Uzdirbk internete

Jeigu turite mažų vaikų ar dėl kitų priežasčių negalite palikti namų – nenusiminkite. Vis dar yra labai daug būdų, kaip gauti papildomų lėšų dirbant iš namų (ar iš paplūdimio😉):

27. Tapkite socialinių tinklų rinkodaros specialiste

Tai labai įdomus, kūrybiškas ir visai neblogai apmokamas darbas, kurį pilnai galima atlikti iš namų. Darbo pobūdis gali apimti nuo įvairaus turinio postinimo kliento socialinio tinklo paskyroje iki atsakymų į klientų užklausas, ateinančias per socialinius tinklus. Beje, šį darbą nesunku paversti pagrindiniu darbu, susirinkus daugiau nuolatinių užsakymų. Paskutinės trys socialinių tinklų vadybininkės, su kuriomis man teko susidurti darbiniais reikalais – buvo visiškos savamokslės, kurios įgijo žinių administruodamos savo puslapiukus. Tada specialus išsilavinimas čia tikrai nėra būtinas. Kita vertus, jeigu labai nepasitikite savimi – internete pilna tiek mokamų, tiek nemokamų online kursų, kurie vos per kelias valandas suteiks bazines žinias, reikalingas tokiam darbui.

28. Dalyvaukite įvairiuose Facebook konkursuose

Garantijos laimėti nėra. Nemaža dalis Facebooko konkursų apskritai yra scamas, todėl laiką siūliau gaišti tik patikimų įmonių organizuojamuose konkursuose. Kita vertus, jei šiaip ar taip naršote, kodėl gi ne? Juolab, kad juose galima laimėti ir visai vertingų, plačiai pritaikomų dalykų – pvz. dovanų kuponų, leidžiančių apsipirkti prekybos centruose.

29. Tapkite socialinių tinklų – Instagramo, Facebook ar Youtube influencere

Patikėkite manim – tam nereikia nei patirties, nei pažinčių. Įspūdinga išvaizda taip pat nėra reikalinga. Ko prireiks – tai kūrybiškumo ir idėjų kaip sudominti auditoriją. Mamalogas.lt – geras pavyzdys, parodantis, kad per nepilnus metus galima nesunkiai surinkti ~10.000 sekėjų ir iš to uždirbti. Tiesą sakant, nereikia nė tiek – užtenka turėti virš 1000 sekėjų ir jau galima tikėtis pirmojo uždarbio.

30. Reklamuokite kitus mini versliukus ir augančius socialinių tinklų influencerius Facebooke

Nuolat matau internete skelbimų, kad ieškomi žmonės, kurie galėtų Facebook grupėse paplatinti nuorodas į tam tikrus tinklaraščius ir pan. Dirbti šį darbą galima net gulint lovoje su telefonu. O uždarbiai prasideda nuo 30 eurų už kelias kasdien skiriamas minutes.

31. Freelancinkite!

Susiraskite internete užsakovų, kuriems reikia atlikti konkrečius darbus. Užsiimant šia veikla galėsite laisvai spręsti kiek norite ir galite skirti tam laiko, taip pat pasirinkti jums įdomius projektus. Yra daug svetainių, kuriuose galima siūlyti savo paslaugas ir ieškoti užsakymų, pvz. Freelancer.com, Fiverr.com, Upwork.com. Čia valandiniam darbui ir mini projektams laikoma įvairiausių specialistų – nuo kvalifikuotų programuotojų, iki duomenų įvedimo specialistų.

32. Pradėkite rašyti tinklaraštį (blogą)

Yra daug būdų kaip galima uždirbti pinigų iš nuosavos svetainės/blogo – pradedant reklaminių skydelių talpinimu ir baigiant produktų apžvalgomis ar Amazono prekių integravimu. Nuosavos svetainės sukūrimui visai nereikia programavimo žinių. Pvz. aš Mamalogo svetainę susikūriau per kelias valandas pati. Tiesa, turint nuosavą svetainę, teks kažkiek investuoti į domeno pirkimą ir hostingą (gausis ~5-10 eurų per mėnesį).

33. Savo rankdarbių pardavimas Etsy parduotuvėje

– puikus pajamų šaltinis kūrybingoms mamoms. Žinoma, parduoti rankdarbius galima ir Lietuvos rinkoje, tačiau patirtis rodo, kad už tą patį daiktą Etsy galima gauti iki 5 kartų daugiau pinigų, o be to – ir paklausa kur kas didesnė. Juk rinka – visas pasaulis.

Uždirbkite papildomai iš daiktų ir erdvių nuomos

Isnuomokite daiktus

34. Išnuomokite automobilio parkavimo vietą ar garažą jeigu jos nenaudojate

Net jeigu ir turite savo automobilį, tačiau šiuo metu ieškote būdo gauti greitų pajamų – stovėjimo vietos ar garažo nuoma gali būti puiki išeitis. Žinoma, tai reiškia, kad turėsite nuolat ieškoti nemokamos vietos savo transporto priemonei sustoti. Ir tikėtina, kad ją teks palikti kiek toliau nuo namų ir ne taip patogiai.

35. Išnuomokite plotelį garaže, jeigu pats garažas jums reikalingas

Vienas iš mano kaimynų garaže laiko savo automobilį, tačiau už 30 eur per mėnesį dalinasi erdve su gretimame name gyvenančiu motociklininku, kuriam nuomotis visą garažą tikriausiai būtų per brangu.

36. Išnuomokite laisvą kambarį savo namuose

– jei finansinė situacija sudėtinga ir turite atliekamos erdvės – susiraskite nuomininką. Jeigu nuolatinio gyventojo vis tik nesinori – galima nuomoti savo būstą dienai, valandai ar atostogų metų. Nuomininkų galima ieškoti per tokias platformas kaip AirBnb ar elementariai per skelbimų portalus. Žinoma, didesnė tikimybė uždirbti daugiau yra jei gyvenate didmiestyje arba kurortiniame miestelyje.

37. Nuomokite savo automobilį, t.y. dalyvaukite vadinamąjame “car sharinge”

Žinoma, ši idėja turi tam tikrų rizikų. Tačiau, jeigu žinote, kad mašinos kurį laiką nenaudosite – galite ją išnuomoti valandai, dienai ar savaitei. Kad būtų saugiau, rekomenduoju tai daryti per tarpininkus, kurie pasirūpins draudimu ir kitais dalykais.

38. Nuomokite dekoracijas vestuvėms, gimtadieniams ar naujagimių fotosesijoms

Gėlių žiedlapių sienelės vestuvių fotosesijoms, vėliavėlių girliandos gimtadieniams ir žinoma, rankomis nertos mielų gyvūnėlių kepurytės kūdikių fotosesijoms tikrai gali būti papildomu pajamų šaltiniu.

39. Nuomokite įrangą ir daiktus, kurių jums nereikia kasdien

Tokiuose portaluose kaip Dalinuosi.lt gali saugiai išnuomoti savo daiktą dienai ar savaitei. Nors psichologiškai sprendimas išnuomoti nemažai kainavusį daiktą gali būti sunkus – bet kokia prasmė laikyti daiktą sandėliuke, naudojantis juo vos kelis kartus per mėnesį? Galvojate, kad neturi namie daiktų, kuriuos kiti norėtų išsinuomoti? Duosiu keletą idėjų, kokių daiktų žmonės nuolat ieško nuomai: plaunantys dulkių siurbliai, žaidimų konsolės, video ir foto įranga, dviračiai, dronai, laisvalaikio įranga – palapinės, valtys ir t.t.

Kiti paprasti būdai uždirbti papildomai

Kiti uzdarbio budai

40. Naudokite vadinamąsias cashback programėles,

kurios grąžina dalį pirkiniams išleistos sumos. Tokios programėlės veikia paprastai – iš parduotuvių jos gauna komisinius už atvestus klientus. Tačiau tais komisiniais su savo klientais (t.y. jumis) pasidalina. Vienas iš tokių programėlių pavyzdžių – Bonusway.

41. Parduokite nuotraukas stock photo portaluose

Tai nepelnytai nuvertintas lengvų pajamų gavimo būdas. Turi fotoaparatą? Tau tikrai nebūtina turėti profesionalių įgūdžių ar meninio išsilavinimo. Kelios idėjos ką gali fotografuoti ir paskui parduoti nuotraukas: Maistą, gamtą, gyvūnus, miestus, kelionių vaizdus, įrankius. Yra ne viena svetainė, kur gali patalpinti savo nuotraukas, ir jeigu kažkas jas atsisiunčia – gauni pinigų – pvz. Alamy. Geroji dalis – nuotraukas įkeli vieną kartą, o pinigai plaukia nuolat.

Šis bendro pobūdžio uždarbio idėjų sąrašas skirtas tam, kad išsigrynintumėt jums tinkamas uždarbio idėjas. Todėl stengiausi pernelyg nesiplėsti ir labai detaliai neaprašinėti kiekvienos įdėjos – tam yra atskiri blogo įrašai.

Jeigu turite klausimų – mielai į juos atsakysiu komentaruose. Jeigu turite savo uždarbio pasiūlymų – taip pat jų labai laukiu, ir pasiūlytas geras idėjas – įtrauksiu į šį straipsnį papildomai.


Pasidalinti straipsniu
  • 1
    Share

Viena mintis apie “40+ paprastų būdų kaip uždirbti papildomų pinigų

Parašykite komentarą

Į viršų