Geriausių ekologinių skalbiklių top 7-tukas

Pasidalinti straipsniu

Taip jau nutiko, kad gyvenimas privertė mane naudoti ekologiškus skalbiklius. Privertė tikrąja to žodžio prasme – tiek dėl to, kad turiu individualią nuotėkų sistema ir būtina naudoti skalbiklius be fosfatų, tiek dėl to, kad vaikai turi astmas, alergiją ir atopinį dermatitą.

Per pastaruosius kelis metus, išbandžiau labai daug įvairių ekologiškų skalbiklių ir mane apėmė liūdnas suvokimas: Skalbikliai, kurie draugiški gamtai – neretai, deja, draugiški ir dėmėms bei kitokiems nešvarumams. Maža to, tuo pat metu jie dar sugeba būti nedraugiški ir patiems rūbams.

Prasiknisus metus, išnaudojus keliasdešimt butelių įvairiausių gamintojų skalbiklių  – paruošiau jums apžvalgą. Tikiuosi ji padės lengviau dorotis su skalbinių krūvom ir sutaupys pinigų, nes eko priemonės kainuoja oi kaip nepigiai.

Mano pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo tokie:

  • Kaip skalbiklis dorojasi su dėmėmis ir kitais nešvarumais, skalbiant 40 laipsnių vandenyje ir nenaudojant papildomų dėmių išėmimo priemonių. Man, trijų bernų mamai – tai vienas iš pagrindinių kriterijų
  • Kaip gerai jis išsiskalauja nenaudojant papildomų skalavimo priemonių – ar rūbai po skalbimo labai dulka (būtent dėl kvėpavimo takų dirginimo).
  • Kiek rūbai minkšti ir malonūs nešioti po skalbimo.
  • Kaina (!!!)
  • Kiek pastebima neigiama skalbimo įtaka rūbo bendrai būklei (ar labai blukina rūbus ir pan.). Šitas punktas paskutinis, nes sunku būti objektyviai, daug kas priklauso ir nuo rūbo kokybės, bei jo nusidevėjimo lygio.

Taigi, pradėkim savo topą nuo lūzerių.

7 (PASKUTINĖ) VIETA: Koncentruotas bekvapis skalbimo skystis Bio-D

Tragedija. Nepavadinčiau bekvapiu, nes keistą ir nemalonų kvapą jis tikrai turi. Ir jeigu rūbų džiovinant gerai neišvėdinsite, tas kvapas tik paaštrės. Rimtesnių dėmių man neišplovė. Ką ten dėmių – nepašalino net mano prakaito kvapo iš palaidinukių, nors šiaip naudoju dezodorantus, kasdien einu į dušą ir nedvokiu kaip skunsas. Išdžiuvę rūbai dulka (reiškia skalbiklis prastokai išsiskalauja).

Butelis kainuoja 6,99 Eur, kas reiškia, jog vienas skalbimas jums atsieis 0.27 Eur. Nepavyko sugalvoti nei vieno privalumo, nors labai stengiausi.

Mamalogo balas: 0 iš 10.

 

6 VIETA: SONETT skalbimo skystis spalvotiems audiniams

Manau labiau tinka rūbams atšviežinti, o ne tvarkytis su nešvarumais. Išskalbus lieka lengvas citrusų kvapas, kuris išnyksta, vos tik rūbai išdžiūna. Išdžiovinti rūbai nedulka, tačiau bus kietoki, jei nenaudosit minkštiklio. Atvirai sakant, abejoju ar bus koks esminis skirtumas naudojant skalbimui šitą skalbiklį ir pvz. bet kokį šampūną. Tik šampūnas kainuos pigiau. Nes šis Sonnet skalbiklis neadekvačiai brangus. 9.27 Eur už 1.5 litro – vienas skalbimas atsieis apie 0.44 Eur. Tikrai pilna daug pigesnių analogiškos ir geresnės kokybės skalbiklių.

Mamalogo balas: 4 iš 10.

 

5 VIETA: PROBIOSANUS koncentruotas skalbiklis su probiotikais

Reklamoje teigiama, kad naudojant ProBiotik skalbiklį, nereikia minkštiklio. Taip pat, kad jo sudėtyje yra gerųjų bakterijų – probiotikų, kurios turėtų padėti šalinti blogą kvapą ir t.t. Nesiimsiu svarstyti ar tos bakterijos gali išgyventi šiame skalbiklyje. Bet kaip parodė mano patirtis – minkštiklio funkcijos šis skalbiklis tikrai neatlieka. Kitaip nenorėsit rūbų vilkti savo vaikams. Dėmių man neįveikė net ir aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.

Šis skalbiklis būna levandų ir neutralaus kvapo. Išmėginau abu. Nei vieno, nei kito kvapo, rūbams išdžiuvus, nebesijaučia.

Kainuoja daug – 7.49 Eur už 900 Ml. Tad vienas skalbimas atsieis 0.24 Eur.

Mamalogo balas: 5 iš 10.

 

4 VIETA: BALANCE ekologiškas skalbiklis spalvotiems audiniams

Lietuvių gaminys. Skalbiklio reklamoje rašoma, kad jo pagrindą sudarantis kalio muilas “giliai įsiskverbia į audinį ir švelniai pašalina dėmes iš audinio jo neblukindamas”. Dėl antros dalies nesiginčysiu – neblukina. Bet su tuo įsiskverbimu ir dėmių valymu tam kalio muilui tikrai ne kažką. Dėmių šalinimo efektas tikrai prastas.

Baltiems rūbams galėsit pamoti rankele – po kelių skalbimų balta spalva pavirto į pilkai baltą ar baltai pilką.

Balance skalbiklis išsiskalauja gerai, rūbai nedulka. Bet minkštiklį naudoti būtina, nes jei džiovinsit ne džiovyklėje – rūbai bus kietoki. Jokio papildomo kvapo po skalbimo rūbai neturės.

Kaina – draugiška: 5.59 Eur už 1.5 litro. Butelio užtenka 25 plovimams, tai vieno plovimo kaina gaunasi maždaug 0.22 Eur.

Mamalogo balas: 6 iš 10.

 

3 Vieta: ALMACABIO skalbimo skystis su levandomis

Labai neblogas itališkas skalbiklis. Turi levandų kvapą, kurio nebelieka rūbams išdžiuvus. Neblogai šalina  kvapus. Deja, rimtesnės dėmės jam neįveikiamos. Negadina rūbų, gerai išsiskalauja. Rūbai išdžiuvę būna gana minkšti, net nenaudojant skalavimo skysčio.

Pakuotės kaina 13.60 Eur, bet jos užtenka net 57 skalbimams. T.y. vienas skalbimas kainuos tik 0.23 Eur.

Mamalogo balas: 7 iš 10.

 

2 Vietos laimėtojas: ALMACABIO skystas marselio muilas

Žinau, kad kvapai – blogis. Bet kvepia šis skystas skalbimo muilas dieviškai 🙂 Tiesiog nuostabaus švaros kvapo, kuris rūbuose lieka net jiems išdžiuvus. Skalbiklis gerai išsiskalauja, rūbai nedulka. Labai neblogai šalina riebalų ir šiaip visokias paprastesnes dėmes. Rūbai būna gana minkšti ir malonūs net ir be minkštiklio

Tikrai rekomenduoju išbandyti. Aš pirkau mažą 250 ml pakuotę už 2.5 Eur ir tikrai pirksiu dar.

Mamalogo balas: 8 iš 10.

I vietos laimėtojas: RINGUVA PLIUS skalbiklis su tulžimi

 

 

 

 

Skalbiklis gauna garbingą pirmą vietą. Iki tobulybės jam dar šio to trūksta, bet lyginant su kitais – tikrai visa galva geresnis. Sudėtis labai panaši į aukščiau aprašytą Balance, bet efektas kažkodėl daug geresnis. Gal todėl, kad Ringuva sudėtyje turi ir tulžies. Dėmes šalina neblogai, pašalina visus nemalonius kvapus, rūbai gauna vos juntamą malonų muilo kvapą. Reklamoje sakoma, kad atlieka ir minkštiklio funkcija, bet aš būtinai rekomenduočiau naudoti minkštiklį papildomai, nes tikrai rūbai bus kietoki, jei džiovinsit natūraliai, o ne džiovyklėje.

Kainuoja 5.79 Eur, užtenka 40-iai skalbimų. Todėl vienas skalbimas atsieis tik 0.14 Eur.

 

Mamalogo balas: 9 iš 10.

 


Pasidalinti straipsniu

8 mintys apie “Geriausių ekologinių skalbiklių top 7-tukas

  1. Visiskai pritariu del 1os vietos. Geresnio skalbiklio tiesiog nera, nerealus man jis.Nealergizuoja, draugiskas odai ( ypac jauciasi nesiojant apatinius) , puikiai skalbia, neturi jokio slykstaus kvapo ( kai zmogus praeina ir zinai , kad skalbiasi su Arial 😀 ) . Taip pat dal ir Ringuvos rekomenduoju demiu valikli su sepeteliu. Sie du produktai best of the best 🙂

  2. Ar yra nešališkų atsiliepimų apie Amway? Mes naudojom juos, dabar Balance, kuriuos pagal šią apžvalgą, matau, reikės keisti :). Tokio tyrimo dar nesu padariusi, gal reikės savo topą sudaryti :).

  3. Ačiū už sudarytą sąrašą, padėjote sutaupyti daug laiko ir pinigų. Išbandžiau ALMACABIO, sakyčiau, labai gerai padaro savo darbą.

  4. vaikams gimus, kelis metus naudojau Ringuvą, nu nes reik gi ekologiškiau dėl vaikų.. visus “arielius” mečiau į šalį.. bet rūbai nebūdavo “super” svarūs, likdavo dėmių.. todėl dėmėtą rūbą iškart nurašydavau… kojinių padai niekada normaliai neišsiplaudavo.. Plius rūbai prarasdavo spalvą, pilkėdavo..

  5. Dar yra neutral, kuris iš tiesų yra tas pats balance tik skirtas ir užsienio rinkai, taip man prieš kelis metus issaiskino jų firminej parduotuvej😀 naudoju banalce, man balti rūbai nepapilkejo, ar atkreipet dėmesį, kad yra balance ir balance spalvotiems? O va balance purskiamo ekologiško demiu valiklio vaikų drabužiams nerekomenduoju, nedaro jis nieko.

Parašykite komentarą

Į viršų