Jeigu nori teigiamų pokyčių – kiek supurtantis Ilzės Butkutės EŽD Eksperimentas

Pasidalinti straipsniu

Nežinau ar verta labai plačiai pristatinėti Ilzę Butkutę, nes tikriausiai visos esate apie ją ką nors girdėjusios. Ilzė yra parašiusi garsiai nuskambėjusią knygą “Atleisk savo šefą” – kuri man, jei atvirai, nepatiko. Taip pat Ilzė pagarsėjo radikaliais atsiliepimais apie supermamas. Ir buvo viena pirmųjų garsiai pasakiusi, ką galvoja apie tuos visus lotuliukus ir mirksiukus. Taip pat apie kakučius, mamukus, pinigėlius ir kitus deminutyvus. Už tai ji užsitarnavo supermamų neapykantą ir mano amžiną respektą (nors vis dar tebegalvoju, kad jos knyga apie šefo atleidimą – lieva). Dar ji yra poetė ir šiaip velniai žino kas – nes asmeniškai Ilzės nepažįstu ir apie jos veiklas žinau tik iš straipsnių.
Na ir paskutinė priežastis, kodėl apie ją tikriausiai jau girdėjote: ji veda keletą labai populiarių mokymų (vadinamųjų dirbtuvių), į kuriuos sunku pakliūti net ir užsirašius prieš pusmetį – pvz. “Efektyvių žinučių dirbtuvės” arba “Nuostatų keitimo dirbtuvės”. Mokymai mane sudomino todėl, kad po jų pylėsi euforijos pilni dalyvių atsiliepimai, ir man net kilo noras paklausti kokius narkotikus jie ten tuose mokymuose vartoja. Anot atsiliepimų – kažkas pasveiko, kažkas nustojo gerti alkoholį, kažkas sulieknėjo, kažkam sugrįžo neištikimas vyras ar grįžo meilė į šeimą ir pan. Žodžiu skambėjo kaip absoliutus bullshitas ir žmonių kvailinimas, todėl nusprendžiau, kad būtinai turiu išbandyti.

Į gyvus mokymus nepakliuvau, nes ten eilės. Bet prieš kurį laiką Ilzė paleido “Efektyvių žinučių dirbtuvių eksperimentą”, kas iš esmės reiškia mokymus distanciniu būdu. Jis skirtas tam, kas į tikras “gyvas” dirbtuves negali pakliūti, nes gyvena kitam mieste, arba tiesiog negavo vietos (kaip kad aš).
Taigi, užbaigus visą devynių savaičių “kursą”, noriu pasidalinti savo atsiliepimais su jumis:

Kaip viskas vyksta:
Iš esmės po žodžiu “dirbtuvės” – slepiasi distanciniai mokymai, su praktinėmis užduotimis ir galimybe sulaukti individualios pagalbos, kai jos reikia. Devynias savaites paeiliui, kartą per savaitę Jūs gausite mokomąją medžiagą el. paštu. Perskaityti užtruks ~15 minučių. Na o kiek truksite darydamos kassavaitines praktines užduotis – priklauso nuo jūsų pačių noro.
Projekto metu turėsite specialią slaptą prieigą, leidžiančią matyti kitiems dalyviams dažniausiai kylančius klausimus ir atsakymus. Taip pat ir pačios galėsite užduoti savo klausimus. Nors realiai ten viskas aišku kaip du kart du, ir bent jau man kreiptis individualios pagalbos nereikėjo.

Ar patiko:

Taip, afigienai (nepaisant visų išankstinių neigiamų nuostatų)…  Kelios esminės priežastys:

  • Tai kažkas naujo, įdomaus ir netikėto. Bijojau, kad šios dirbtuvės bus tik dar viena skysta motyvacinė nesąmonė iš serijos “Svarbu svajoti ir tada norai išsipildys”. Tokių prisiklausiau apsčiai ir jos man jau sukelia alerginę reakciją. Tačiau nebuvo nieko panašaus – labai konkreti praktinė informacija, sudėliota pažingsniui be jokių triedalų. Pakankamai daug paaiškinimų ir argumentacijos – kodėl reikia daryti vienaip ar kitaip, ir kaip konkrečiai tai veikia. Aš nemėgstu gyvenime remtis vien emocijomis, ir man paaiškinimai ir argumentai labai svarbūs.
  • Visa medžiaga yra raštu, todėl jei kažkas nepavyksta iš pirmo karto – prie medžiagos ir pačio eksperimento galima sugrįžti vėl ir vėl, kad ir po mėnesio ar po metų.
  • Ir svarbiausia – po velnių – tai veikia! Prieš pradėdama eksperimentą, nebūčiau patikėjus, kad taip parašysiu. Ir skaitydama kitų llzės mokymų dalyvių atsiliepimus galvojau  – ai, nu biškį perlenkia moterys. Žinot, kaip pas tas moteris būna – rašo gerus atsiliepimus grynai iš moteriško solidarumo, norėdamos palaikyti ir pan. Tai čia taip aš galvojau. O tada prasidėjo pokyčiai.  Vienas po kito. Kai kuriuos iš jų aš galiu paaiškinti logiškai ir moksliškai: pvz. ant mano galvos pradėjo piltis geri darbo pasiūlymai. Tokie, apie kuriuos daugelis žmonių tik pasvajoja. Sulaukiau 4 pasiūlymų per savaitę!  Aš racionaliai suprantu, kad stebuklo čia turbūt nėra – aš turiu daug žinių ir patirties,  o dirbtuvės privertė mane pakeisti savo mąstymą ir elgesį taip, kad mane labiau pastebėtų darbdaviai.  Tuo tarpu kai kurių pokyčių paaiškinti moksliškai negaliu. Pvz. mano jauniausiam sūnui pradėjo reikštis vienas simptomas, potencialiai reiškiantis rimtą neurologinį sutrikimą. Nuėjom pas neurologą, jis patvirtino, kad simptomas tikrai yra. Davė siuntimą pas sekantį specialistą tam tikrų procedūrų atlikimui. Ir tada pamėginau pasinaudoti dirbtuvių žiniomis. Nes nebeturėjau ko daugiau daryti. Simptomas išnyko. Tiesiog. Praėjus vos dvejoms dienoms nuo tos akimirkos!  Išnyko ir iki šiol vis dar nepasikartojo. Mano logiškas protas atsisako patikėti, kad čia aš kažkaip mentaliai paveikiau savo vaiko fizinę būklę. Todėl paaiškinau sau, kad gali būti, jog simptomas išnyko natūraliai – su mažais vaikais taip juk kartais būna. Ir tiesiog taip sutapo, kad išnyko kitą dieną po to, kai aš pritaikiau tam tikras eksperimento praktikas.  Bet žinot kaip sakoma – whatever helps! Ir tai tik keletas teigiamų pokyčių. Visų čia nevardinsiu.

Ir jei atvirai –  tai man net nesvarbu kaip viskas veikia ir kokios tikrosios pokyčių priežastys. Ar suveikia vadinamasis placebo efektas, ar tiesiog pradėjo eiti “laimingų sutapimų” grandinėlė, ar aš natūraliai mobilizavau vidines jėgas, nukreipiau fizines pastangas tam tikra kryptimi ir to pasekoje pradėjo vykti pokyčiai. Ar viskas kartu. Man svarbu kad veikia.

Kas nelabai patiko:

  • Reikia tam tikros vidinės motyvacijos, savidisciplinos. Skirtingai nuo “gyvų” mokymų niekas už nugaros nestovi ir neseka kaip pavyko atlikti užduotis. Jeigu turite problemų su savidisciplina, geriau nueikit į gyvus Ilzės mokymus.
  • Dirbtuvėse yra tam tikrų elementų iš pseudomokslų ir panašių “abrakadabrų” – pvz. cituojamos vedos, primenami ezoteriniai dėsniai ir pan.  Iš pradžių galvojau – nu WTF, tuoj atsiųs instrukciją kaip išsiburti laimę su krištoliniu rutuliu. Bet paskui supratau labai smagų dalyką – absoliuti dauguma “abrakadabrinių” teiginių, turi savo analogus bei yra patvirtinti klasikinių mokslinių disciplinų. Na pvz. Ilzė kalba apie informacinio lauko išvalymą nuo toksiškos informacijos bei teigiamas šio dalyko pasėkmes. Bet juk ir klasikinis psichologijos mokslas rekomenduoja pvz. vaikams (ir ne tik vaikams) apriboti žiaurių filmų ir negatyvių vaizdų žiūrėjimą, nes tai palieka atspaudą vaiko  sąmonėje ir vėliau gali tiesiogiai įtakoti jo elgesį.

Mamalogo balas: 10 iš 10

Kaina: Gali pasirinkti pati kiek nori mokėti – nuo 75 iki 300 Eurų. Kodėl tokia originali kainodara – bus išsamiai paaiškinta registracijos anketoje.

Kaip pakliūti į dirbtuves: Žiūrėk čia

Mamalogo balas: 10 iš 10.

 


Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų