Kaip teisingai pasirinkti Kalėdines dovanas vaikams

Pasidalinti straipsniu

Kalėdos yra metas, kurio labiau nei bet kas kitas laukia vaikai, nes tai reiškia vieną dalyką – begalę dovanų. Kita vertus, išrinkti tobuliausią dovaną nėra labai paprasta, o kartais tai net gali tapti tikru iššūkiu. Ypač, jeigu turite ne vieną vaiką. Nežinau kaip yra su jūsų vaikais, bet maniškių norai labai skirtingi – nuo sudėtingų konstruktorių iki pliušinių meškiukų ir kalbančių lėlių. Chaotiškai perkant dovanas paskutinę minutę yra didelė tikimybė padaryti visišką “pravalą” – ištaškyti daug pinigų, sugaišti begalę laiko belakstant po skirtingas parduotuves, ir paskui liūdnai stebėti kaip maži šmikiai kokias 5 minutes pažaidžia ir visiems laikams pamiršta dovanas, kurioms ištaškėt visą Kalėdinę premiją. Todėl tikiuosi, kad šis straipsnis bent truputėlį padės jums, jeigu šiuo metu esate dovanų paieškose.

Brangiausiai kainuoja laikas

Neapgaudinėkite savęs, kad labai sutaupysite pervažiavusios 25 Kalėdines muges, 6 prekybcentrius ir porą turgelių. Gal sumedžiosit porą akcijų, iš kurių dalis bus fake. Bet sudeginsit daug benzino ir dar daugiau savo laiko. Ir dar “ant karštųjų” prisipirksit nereikalingų dalykų. Nekalbu apie tai, kad reikės parintis kaip čia dabar nupirkti taip, kad vaikai nepamatytų

Aš jau senokai įpratau pirkti Kalėdines dovanas internetu. Išskyrus tas, kurių būtinai noriu ir kurių internetu neparduoda.  Internetu šiais laikais galit nusipirkti beveik viską – tereikia nueiti į kokią platų asortimentą turinčią parduotuvę kaip Pigu.lt. Jeigu norit rankų darbo kūrinio – jį irgi lengvai rasite Facebooke ar el. parduotuvėlese.

Kiekis – nėra svarbus

Daugelis šeimų per Kalėdas vaikus apipila dovanomis, bet patikėkit – aš jau įsitikinau, kad kiekis nelabai koreliuoja su vaiko laime. Vaikų nuomonės ir svajonės kinta vos ne kasdien ir brangiai kainavę  žaislai gali atsibosti po kelių valandų.  Ir tikriausiai jums teko patirti situaciją, kai jau supirkus visas vaiko “svajonių dovanas”, Kūčių dieną mažas šmikis išdidžiai pareiškia, kad apsigalvojo dėl norimų dovanų. Ir “ką tik parašė Kalėdų Seneliui naują laišką”.

Siūlau paprastą, bet efektyvų principą: Vaikams dovanokite maksimum keturias dovanas. Visa šio „triuko“ esmė – dovanos vaikams turi atitikti keturias kategorijas:

  1. dalykas, kurio vaikas NORI. Tiesiog, kad suteikti maksimaliai daug džiaugsmo.
  2. daiktas, kurio vaikui REIKIA. Juk vis vien šį daiktą pirksite. Padėkite jį kaip dovaną. Du zuikiai vienu šūviu.
  3. kas  nors, ką vaikas galėtų NEŠIOTI. Nes tai praktiška. Turės kuo pasipuošti per šventes.
  4. ir tai, ką vaikas galėtų SKAITYTI. Arba klausytis, jeigu vaikiukas dar mažas. Kad paskui, skaitydamos supermamų forumus nejaustumėt moralinių ‘’lomkių’’, jog ir vėl kitos mamos padovanojo savo vaikams visokių naudingų edukuojančių, lavinančių žaislų. Ir todėl jos yra geros mamos ir jų vaikai yra genijai, kurie jau nuo 2 metukų kalba japoniškai ir sprendžia trigonometrines užduotis. O štai jūsiškis tik sėdi įsikibęs tą išsvajotą transfomerį ir viskas… O jei rimtai – labai dažnai vaikai nori nepraktiškų ir didelės edukacinės vertės neturinčių dovanų (tų, kurios pakliūna į pirmą kategoriją). Todėl jūs turit pagalvoti ir apie kitą dovanų pusę ir padovanoti kažką lavinančio.

Technologijos ar “Oldschoolas”

Nereikia nei sakyti, kad 80% svajonių, ypač jei auginat bernus, yra susijusios su planšetėm, telefonais, robotukais, garsus ir šviesas skleidžiančiais personažais, dronais ir pan. Nesu girdėjusi iš nei vieno saviškio, kad norėtų medinių kaladėlių ar kokio lavinamojo rinkinio. Bėdos čia nėra, nes Pigu.lt ar kitoje didesnėje el. parduotuvėje galite rasti tech dovanų priklausomai nuo vaiko amžiaus ir pomėgių – nuo aukščiausios klasės „iPad“ vyresniems iki nebrangios planšetės su mėgstamiausiais  filmukų personažais, kuri gal nebus labai funkcionali, bet 4-5 metų pypliui bus pats tas ir nereikės verkti kruvinom ašarom, kai jis ją sudaužys
(nes vistiek sudaužys, tą jums sako išdidi trijų bernų motina ir dviejų nepataisomai sudaužytų iPadų savininkė).

Aš už balansą. Patariu nebijoti technologijų. Mes auginam ir ruošiam vaikus ateičiai, o ne praeičiai. Jie augs ir gyvens technologijų prikištame pasaulyje ir jeigu jūs neleisite vaikui prisiliesti prie kompiuterio iki mokyklos – gali būti, kad jis mokykloje susidurs su sunkumais, nes jo technologijų įgūdžiai skirsis nuo bendraklasių.

Bet būtina nepamiršti ir kitų žaislų, kurie galbūt lavina tuos įgūdžius, kurių su planšete neišlavinsi. Kūrybiškumą, fantaziją ir pan. Neretai vaikai apie tokius žaislus nesvajoja ir labiausiai būna “pasinešę” ant technologinių dalykų. Bet būtent todėl ir turi būti ta ketvirtoji dovana, kurios vaikas veikiausiai nenorėjo, apie ją nesvajojo, bet kuri turi ugdomąją naudą.

 


Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų