Knygos “Kakė Makė ir Supertėčio diena” apžvalga

Pasidalinti straipsniu

Wohooo, lentynose jau pasirodė nauja  Linos Žutautės “Kakės Makės” knyga. Todėl mes, tikri Kakės fanai, iškart ją nusipirkom. Knygelė paliko dviprasmiškus jausmus. Mano vaikams, bent jau pirmąjį kartą skaitant – ji tikrai patiko. Iliustracijos tikrai nuostabios, jie džiugiai jas komentavo, rodė pirštukais, etc. O vat štai man patiko kur kas mažiau. Tuoj papasakosiu kodėl.

Kake make ir supertecio diena

Eilė pirmųjų Kakės Makės knygelių sužavėjo tūkstančius mažųjų skaitytojų ir jų tėvų ne tik savo puikiomis iliustracijomis, bet ir tuo, kad visos jos turėjo tam tikrą ryškų ugdomąjį aspektą ir galėjo būti puikios pagalbininkės sprendžiant tam tikrus kiekvienoje šeimoje dažnai pasitaikančius iššūkius. Pavyzdžiui:

Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas – padėjo išmokyti vaikus nepalikti žaislų išmėtytų po namus ir noriau tvarkytis.

Kakė Makė ir Pabėgusios Ausys – padėjo mokant vaikus atidžiau klausytis kas jiems sakoma.

Kakė Makė ir Didelė Tamsa – tikrai gali pagelbėti mažinant tamsos baimę.

O štai Kakė Makė ir Supertėčio diena yra tiesiog gražių paveikslėlių rinkinys.  Geriausiu atveju. Blogiausiu – vienam kitam vaikui gali ir užgauti širdutę ar sukelti lengvą liūdesėlį. Turiu omenyje tuos vaikus, kurių tėčiai nėra panašūs į knygelėje aprašytą Supertėtį. Mat visas knygelės siužetas iš esmės sukasi apie tai, kaip Kakė Makė lieka namuose su tėčiu ir tėtis iš esmės visą savo dieną paskiria Kakės visokiam linksminimui ir užimtumui – jie kartu gaminasi valgyti, eina į parduotuvę, keliauja į baseiną, “remontuoja” dviratuką, gaminasi ir leidžia aitvarą ir daro begalę kitų bet kuriam vaikui smagių dalykų. Abiems labai smagu, žodžiu lafa. Ir tiek to turinio. Jokio ugdomojo aspekto, moralo ar panaši nėra.

Na, nebent šitą knygelę pakišite paskaityti tėčiams – tuomet kažkokio ugdomojo poveikio tikrai gali būti, ir bent dalis tėčių tikrai pasijaus nesmagiai. Deja, nesmagiai gali pasijausti ir nemaža dalis vaikų. Neabejoju, kad tikrai yra tėčių, kurie laikas su vaikais atrodo lygiai taip kaip knygelėje. Ypač jei šeimoje auga vienas vaikas. Tačiau neretai realybė būna kitokia.

Kaip bebūtų, knyga išleista kaip Lietuvai labai dideliu tiražu ir neabejoju, kad savo skaitytoją jį ras ir greitai įsiverš į skaitomiausių Topą. Ir taip nutiks būtent dėl ankstesnių superinių Kakės Makės knygų įtakos.

Mamalogos balas: 3 iš 5.

Kur pirkti: Pirkau Pegaso knygyne, bet manau, kad rasite visuose didžiuosiuose knygynuose, įskaitant el. knygynus.

Kaina: 6.75 Eur.

 


Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų