taisykles vaikams

Mūsų namų taisyklės sūnums

Pasidalinti straipsniu

Kol daug kas dalinasi ant Facebook sienų taisyklėmis kaip teisingai auklėti vaikus, kaip ugdyti vaiko stiliaus jausmą ar kaip tiesingai parinkti dovanas vaikams, aš noriu pasidalinti MŪSŲ NAMŲ TAISYKLĖMIS MŪSŲ TRIMS SŪNUMS.

Apie rūbus ir stilių

– Rūbai turi būti švarūs – negalima tų pačių triusikų dėtis dvi dienas paeiliui.
– Rūbai turi būti nesuplyšę. Jei suplyšo – reikia susiųti, o ne pirkti naujus.
– Rūbai turi patikti TAU ir būti praktiški. Nesvarbu kokio jie prekinio ženklo. Nesvarbu, ką apie juos galvoja klasiokas ar koks stiliaus guru.
– Per didelis išlaidavimas skudurams ir madų vaikymasis – tuštybės požymis. Jeigu galvoji, kad į rūbus reikia investuoti, nes tai yra tavo asmenybės ir saviraiškos dalis, reiškia tavo “asmenybės” yra per mažai.
– Nėra blogai neišmanyti apie stilių. Blogai yra neskaityti knygų.

Apie moteris

Visos mergaitės ir moterys yra gražios. Taškas. Vienos turi gražias akis, kitos gražius plaukus, trečios gražų vidinį pasaulį. Jeigu moteris tau atrodo negraži – problema tavyje, nes nesugebi pamatyti kas joje gražu. Todėl savo neigiamą nuomonę pasilaikyk sau.
– Jei kada teks rinktis mergaitę – rinkis tą, kuri miela vidumi. Išorė visada su laiku keičiasi, vidus – dažniausiai nesikeičia.
– Jeigu matai, kad labai artimai mergaitei, mamai, močiutei, kitai moteriai ar draugei kažkas ne taip, ji kitokia nei visada ir nesupranti kas nutiko – nespėliok, paklausk. Nepriklausomai nuo atsakymo – apkabinimas, bučkis į žandą ar peties paglostymas – visada tinkama reakcija.

Apie gyvenimą

Verkti, apsikabinti, prisiglausti, parodyti, kad liūdi ir pasipasakoti apie nesėkmes – nėra nevyriška, jei šį elgesį demonstruoji žmonėms, kuriais pasitiki ir kurie tau artimi.
Nėra blogų žmonių, yra blogi poelgiai. Nesvarbu, ką padarei – tu tebeesi geras ir gali pasitaisyti.
Šeima svarbiausia. Jeigu kažkas tave pradžiugino, visada prisimink, kad turi brolius ir tėvus – galbūt gali su jais pasidalinti pradžiuginusiu dalyku (nesvarbu ar tai saldainis, ar graži vieta pasivaikčiojimui).
– Besaikis daiktų pirkimas tik todėl, kad norisi, kad tokius turi draugai ar rodo per televizorių – not cool. It’s lame. Protinga visada pagalvoti ar daikto tau tikrai reikia.
– Mes niekada nesilyginam su kitais, nes tai kvaila. Visada bus geresnių ir blogesnių. Svarbiausia stengtis šiandien būti geresniu nei vakar, kitaip tariant – reikia lygintis su savim pačiu.
Visada stenkis padėti silpnesniems – seneliams, gyvūnams, mažesniems vaikams. Pavargę po darbų tėvai – irgi kartais pakliūna į silpnesnių kategoriją 🙂
– Viskas įmanoma. Tačiau tas viskas pasiekiama atkakliu darbu ir mokymųsi, o ne laukiant, kol įvyks stebuklas.

O kaip yra pas jus? Ar turite kokių taisyklių “gyvenimui”, kurias stengiatės įdiegti vaikams nuo mažens?


Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų