7 priežastys kodėl Lego Duplo – viena geriausių dovanų

Iki Kalėdų liko mažiau nei savaitė. Ar Jūs, kaip ir aš – vis dar nenupirkote visų dovanų ir karštligiškai galvojate – ką originalaus padovanoti savo ar draugų mažiems vaikams? Stebėdama savo du mažuosius, tyliai žaidžiančius su Lego Duplo kampe, aš supratau, kad nebūtina verstis per galvą, ieškant kažko netikėto ir originalaus.  Nes jūs visada galite pasirinkti seną, gerą ir patikrintą variantą, kuris nudžiugino ir tebedžiugina milijonus vaikų visame pasaulyje – Lego. Galvojate, kad nelabai originalu? Nesiginčysiu. Bet lygiai taip pat ir Jums tikriausia būtų sunku pasiginčyti su 7-iais argumentais kodėl Lego – viena geriausių dovanų bet kokio amžiaus vaikui. Na, išskyrus gal kūdikėlius 🙂

duplo-aps-3

  1. Tai žaislas, su kuriuo vienu metu gali žaisti iškart keli vaikai. Ir ne tik keli vienu metu – taip pat ir keli vaikai vienas po kito 🙂 T.y. tiks tiek, jeigu turite ribotą biudžetą ir norit nupirkti vieną dovanėlę, kuria džiaugtis ir vienu metu žaisti galės iškart keli vaikai. Taip pat tiks, jeigu ieškote žaislo, kuris džiugins ne vienus metus. Nes Lego yra praktiškai “nemirtingi” – jie nenusidėvi. Ir vienas vaikas, išaugęs iš Duplo amžiaus, laisvai galės perleisti žaislą jaunesniam broliui ar sesei.
  2. Tinka plačiam amžiaus spektrui. Jau ne kartą pastebėjau, kad nemažai žmonių galvoja, kad Lego įdomus tik vaikams nuo 3 metukų ir vyresniems. Taip nėra – Lego Duplo skirtas 1.5-5 metų vaikams. Aš pati tikėjausi, kad mano jauniausias, kuris neturi nė dviejų, tikriausiai tik apžiūrės ir pakramtys figūrėles. Ot ir ne. Pamačiau, kad jis puikiai stato Lego statinius, važinėja su Lego mašina, šeria Lego liūtą Lego mėsa, ir čiuožinėja su Lego vaiku nuo Lego čiuožynės :).
  3. Labai didelis rinkinių pasirinkimas visokiems skoniams. Tikrai rasite rinkinį atitinkantį vaiko pomėgius. Būna tiek į mergaites, tiek į berniukus orientuotų, tiek abiems tinkamų rinkinių.
  4. Nereikia pergyventi dėl higienos. Na  šiaip, kaip jau turbūt žinote, aš dėl higienos niekada labai nepergyvenu. Bet laikas nuo laiko pas mus žaislai atsiduria klozete, kai vykdomas vandens nuleidimo mechanizmo eilinis “testavimas”. Dar būna, kad žaislai “pasivaikšto” po purviną maisto lėkštę. Ir visokiom kitokiom aplinkybėm išsipurvina taip, kad net man kažkaip kyla minčių, jog gal jau laikas žaislą išplauti. Tai su Lego čia mažiausiai parkių – plaunu tiesiog  vandeniu ir muilu. Taip pat esu kartą išplovus indaplovėje ir jiems nieko nenutiko. Bet nežinau ar taip galima, todėl nebandykite to pakartoti namuose :).
  5. Kas turbūt svarbiausia – Lego Duplo yra lavinantis žaislas, kuris atlieka daug funkcijų. Tai ne tas žaisliukas su kuriuo tiesiog jauku miegoti (ir tai vienintelė jo funkcija). Duplo daro daug ką – lavina rankyčių motoriką, kai vaikas bando “sulipdyti” blokelius. Moko bendradarbiauti, kai keli vaikai žaidžia su tuo pačiu rinkiniu. Pvz. man labai smagu žiūrėti, kai vidurinis stato iš Lego, o jauniausias asistuoja paduodamas tinkamą kaladėlę. Priklausomai nuo pasirinkto rinkinio, su Lego Duplo vaikai gali ir mokytis konkrečių dalykų. Nuo pasiruošimo mokyklai – pvz. raidelių ar skaičių iki elgesio normų ir bendrųjų dalykų. Pvz. mes su Lego Duplo natūraliuoju eksperimentiniu būdu išsiaiškinom, kodėl mano jauniausio sūnaus įkyrus reikalavimas leisti jam nučiuožti nuo čiuožynės ant pilvo – bloga mintis:

    Lego Duplo mano pirmasis zaidimu namelis

  6. Tai žaislas savarankiškam žaidimui. T.y. žaidžiant su Lego Duplo vaikui nereikės jūsų pagalbos kažką suneriant, uždedant ir pan. Duplo pritaikytas mažiausiems ir absoliuti dauguma vaikų juo sugeba naudotis be suaugusiųjų pagalbos. Turbūt jau žinot, kur lenkiu? 🙂 Jo jo – paberiant vaikui Lego ir turit kelias minutes SAU – galit išgerti kavą, kol ji dar karšta. Jeigu vaikas ramesnis, tai dar spėsit gal netgi ir sumuštinį susitepti ar Facebooką patikrinti.
  7. Aš dar nemačiau vaiko, kuris neapsidžiaugtų gavęs Lego. Ne tik dėl to, kad pats žaislas fainas Sutikite, kad pas mus Lego vis tik labai žinomas prekinis ženklas, turintis labai teigiamą įvaizdį. Ir kiekvienas pyplius žino, kad Lego yra “kietai” ir “gerai”.  Todėl dovanodamos Lego, truputį apsaugosite savo nervus ir išvengsite neigiamų emocijų. Tai ypač svarbu tada, kai perkate dovaną vaikui, kurio nelabai pažįstate ir apie kurio pomėgius nelabai žinote (pvz. dovana vaiko darželio draugui ir pan.)/

Ir pabaigai – jeigu norite nupirkti savo vaikui Duplo, bet nežinote koks rinkinys jam patiktų – trumpa info apie mūsų paskutinius įsigytus Lego rinkinius, kurie mano vaikams labai patiko. Galbūt patiks ir jūsiškiam:

duplo-aps-1

Lego Duplo Pirmasis Žaidimų Namelis:

Labai patiko viduriniam 3 metų sūnui. Rinkinyje yra dvi figūrėlės, čiuožynė, 2 lovytės, namelis ir specialios kaladėlės su dantų šepetėliais, žadintuvu, knygele, košės lėkšte. Labai pravers mokant vaiką apie kasdienes rutinas – dantukų valymą, ėjimą miegoti ir t.t.

Kaina nuo 15 iki 20 Eurų, žiūrint kur pirksite.

Lego Duplo Savana:

Šiuo metu mylimiausias mano jauniausio sūnaus žaislas.  Rinkinyje yra sukonstruojamas medis, kaladėlė su paukščiu, mergaitės figūrėlė, mėsos gabalas liūtui ir mano vaiko mėgstamiausi  – žirafa, kuri gali lankstyti kaklą ir automobilis, su kuriuo tą žirafą galima vežti.

Kaina nuo 13 iki 20 Eurų, žiūrint kur pirksite.

Kur pirkti: Rasite praktiškai visur – nuo mūsų tradicinių prekybos tinklų ir daugelio internetinių žaislų parduotuvių. Tikiu, kad rasite net mažiausių miestelių Maximose, Rimi ir Ikiukuose.

Kaina: Priklausomai nuo pasirinkto rinkinio. Pigiausias mano matytas Lego Duplo akcijos metu kainavo ~ 5 Eur, brangiausias matytas – ~149 Eur (bet ten jau buvo didžiuuuulis traukinių rinkinys).

Mamalogo balas: 5 iš 5.

Komentarai

Parašykite komentarą

Į viršų
%d bloggers like this: