Top 5 Priemonės Vaikams Nuo Peršalimo Ligų

Pasidalinti straipsniu

Kadangi įsibėgėja peršalimo ir slogų sezonas, noriu pasidalinti man labiausiai pasiteisinusiomis natūraliomis priemonėmis nuo peršalimo, kurias ĮMANOMA naudoti būtent VAIKAMS.  Sakydama “įmanoma”, turiu omenyje, kad naudojant šias priemones, jums nereikės vaiko pririšti prie kėdės, ir kaimynai jums neiškvies policijos “nes vaikas rėkia kaip pjaunamas, tikriausiai tie tėvai jam kažką blogo daro”.

Nes kai pamatau portaluose apie vaikų auginimą patarimus iš serijos “įkiškit į šnerves po skiltelę česnako” arba liepkit vaikui per nosį įtraukti vandens su druska – tai suprantu, kad straipsnių autoriai turbūt neturi savo vaikų. Ir ačiū dievui, kad neturi 🙂
Taigi, mano top 5 priemonės:
1. Propolio pastilės su vitaminu C ir imbieru  Jų yra ir su erškėtuogėmis, avietėmis ir mentoliu, bet aš vaikams perku su imbieru, nes labai tikiu teigiamu imbiero poveikiu, sergant peršalimo ligomis.
 
Kas nežinot – propolis arba bičių pikis yra labai efektyvus bičių produktas, kuris dar kartais vadinamas natūraliu antibiotiku. Tik skirtingai nuo tikrų antibiotikų – jis nesugriauna žarnyno miklofloros. Propolis yra efektyvus gydant daugybę ligų – nuo nosiaryklės uždegimo, iki virškinimo trakto sutrikimo ir žaizdų. Daugiau apie jo naudą ir poveikį galite rasti ČIA. Bet iš esmės propolį duoti vaikams verta ne tik kai jie sirguliuoja, bet ir kaip kasdienę natūralią priemonę imunitetui stiprinti.
Vaikams perku propolio pastilės, kurios vadinasi Propodezas. Kainuoja vos ~ 2.5 -3 Eur 50-ies talbečių dėžutė, bet pastaruoju metu matau vaistinėse įvairias akcijas, pvz. kai vieną dėžutę perki – kita nemokamai.
Įpakuotos į gražias ryškias dėžutes, atrodo kaip kokie saldainiai, net maži vaikai mokės atsidaryti dėžutę ir pasiimti pastilę patys.
Pastilės turi tokį specifinį propolio kvapą, todėl iš pradžių galvojau, kad vaikai nenorės valgyti. Bet kur tau – zirzia dėl jų ir kaulina daugiau, nei galima duoti per dieną. Žodžiu ir vaikams skanu, ir efektyvu.
2. Ramunėlių ir liepžiedžių arbatos (ypač tiks, jei vaikas karščiuoja) + citrina (jei vaikai mėgsta)
Duodu kuo dažniau. Svarbu – tinkamai pristatyti ir paaiškinti, kad arbata iš gėlyčių, bei parodyti kaip atrodo pačios džiovintos ramunėlės ir liepžiedžiai. Bent mano atveju, tai padidino norą gerti šitą arbatą kokius 5 kartus :).
3. Nosies gleivinės drėkinimas specialiais aliejukais.  Ne pati sugalvojau, o patarė vienas tikrai žinomas ir gerai vertinamas LOR gydytojas, dirbantis Santariškėse. Nosies gleivinė fiziologiškai turi būti šilta ir drėgna. Tada ji tinkamai atlieka savo funkciją: sušildo, sudrėkina ir apvalo įkvepiamą orą. Kai nosies gleivinė išsausėja (dėl sauso oro, dažno plovimo ar vaistų naudojimo), ji neatlieka savo funkcijos ir nosies landos tampa atviru koridorium infekcijai patekti į tolimesnius kvėpavimo takus. Vaiko organizmas reaguoja į tokią situaciją pradėdamas pats drėkinti nosį – t.y. prasideda sloga.
Nosies gleivinės drėkinimui tinka švelnūs natūralus aliejukai, pvz. migdolų ar alyvuogių. Čia galioja viena taisyklė – arba kokybiški aliejai, arba jokių. Todėl nepirkite bet kur, neaiškios sudėties gaminių.
Kad vaikas nesipriešintų – reikia šiek tiek gudrauti. Pvz. aš iš “Sąmoningų mamų” perku aliejuką “Slogos baubukas” ant kurio etiketės yra linksmas baubukas. Na ir tada atsiveria plačios galimybės  pasakoti kaip į nosį įdėsim baubą, kuris išvarys visus snarglius. Giliai tepti nereikia – tik šnervių priekį, todėl vaikams realaus diskomforto nėra ir jie nesipriešina.
 
4. Eterinių aliejų garinimas patalpoje, kur būna vaikas. Taip pat vaiko krūtinėlės, kaklo ir nugarytės patepimas specialiais eteriniais aliejais ar šildomąjį efektą turinčiomis priemonėmis su tokiais aliejais. 

Labai tinka eukalipto, mentolio aliejai kurie turi antibakterinių savybių ir palengvina kvėpavimą. Aliejų ir jų mišinių pasirinkimas toks didelis, kad galite pasirinkti kokio tik norite efekto, pvz. tokį aliejuką, kuris dar papildomai turės ir atpalaiduojantį – raminantį poveikį, jei vaikas dėl ligos dirglus ir pan.

 5. Dažnas namų vėdinimas ir bent kartą dienoje – grindų praplovimas drėgnuoju būdu. 
Atrodo savaime suprantamas dalykas, bet artimoje aplinkoje matau, kad kaip neretai mamos daro atvirkščiai – neatveria langų, kad tik temperatūra nepakristų laipsniu žemiau ir “vaiko neperpūstu”. Geriau tegu kambaryje būna vėsiau, bet oras grynesnis, drėgnesnis – neverskit mažiuko kvėpuoti dulkėmis ir bakterijomis. Be to, vėdinimas ir grindų praplovimas padeda sumažinti bakterijų sklidimą po namus ir apsaugoti kitus vaikus, jeigu jų turite ne vieną.
 Tai tiek apie mano topus. Labai laukčiau komentaruose jūsų idėjų ir pasiūlymų. Tik labai prašau – ne iš “svogūnų arbatos” serijos 🙂

Pasidalinti straipsniu

Parašykite komentarą

Į viršų